خبرگزاری ایرناخبرهای کرونا

بیش از ۶ هزار و ۷۰۰ بیمار کرونایی هفته گذشته در تهران بستری شدند

دکتر نادر توکلی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش ایرنا افزود: روند بستری روزانه حدود هزار بیمار کرونایی در مراکز درمانی استان تهران در هفته گذشته ادامه داشت و حتی تعداد بستری ها در ۲۴ ساعت گذشته به ۱۴۰۰ بیمار رسید که این موضوع بسیار نگران کننده است.

 وی ادامه داد: هرچند ظرفیت بیمارستان های استان تهران تقریبا پر شده است، اما با راهکارهایی مانند کلینیک های سرپایی بیماران کرونایی در صدد ارایه خدمات به همه بیماران هستیم.

توکلی تاکید کرد: کلینیک های سرپایی بیماران کرونایی هر چه زودتر باید در تمام بیمارستان ها راه اندازی شود تا برخی از بیماران که وضعیت بهتری دارند با تجویز پزشکان متخصص ترخیص شوند و برای دریافت داروهای مورد نیاز و مراقبت های لازم به این مراکز مراجعه کنند.

۱۰۳ بیمارستان استان تهران درگیر بیماران کرونایی هستند
معاون درمان ستاد فرماندهی مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران اظهار داشت: ۱۰۳ بیمارستان از ۱۷۵ بیمارستان استان تهران درگیر بیماران کرونایی بوده و به ارایه خدمت به این افراد مشغول هستند.

وی تصریح کرد: تقریبا همه بیمارستان های تهران در حال پذیرش بیماران کرونایی هستند و مابقی بیمارستان های تک تخصصی مانند سوختگی، ترمیمی و روان پزشکی هستند که امکان پذیرش بیمار کرونا را ندارند.

توکلی گفت: بیمارستان های خصوصی هم در حد ظرفیت خود زیر بار پذیرش بیماران کرونایی رفتند. بسیاری از بیمارستان های خصوصی اعمال جراحی غیر ضروری مانند زیبایی را لغو و اقدام به پذیرش بیماران کرونایی کردند.

شدت آلودگی در تهران بسیار بالاست
وی با بیان اینکه شدت آلودگی به ویروس کرونا در تهران بسیار زیاد است، گفت: به همین دلیل به مردم توصیه اکید می شود چند روز آینده اصلا در مکان های شلوغ و در تجمعات به خصوص خانوادگی حضور پیدا نکنند.

توکلی افزود: با توجه به آلودگی بسیار بالا و چرخش زیاد ویروس جهش یافته موسوم به انگلیسی در تهران، افراد بسیاری در معرض ابتلا به بیماری هستند. افراد با رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی در زمان بسیار اندک حتی کمتر از نیم ساعت، حتما به بیماری مبتلا خواهند شد.

وی ویروس کرونای غالب در تهران را ویروس جهش یافته انگلیسی اعلام کرد و افزود: این ویروس از قدرت سرایت پذیری و انتشار بسیار بالایی برخوردار است و به مردم توصیه می شود پروتکل های بهداشتی را به شدت رعایت کنند تا از آسیب های این ویروس در امان باشند.

منبع: خبرگزاری ایرنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا