خبرگزاری ایرناخبرهای کرونا

مرحله دوم واکسیناسیون سالمندان لرستان علیه کرونا آغاز شد

پوراندخت قاسمی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: کار واکسیناسیون سالمندان مستقر در سراهای استان از حدود چهار هفته قبل آغاز شد.

وی با بیان اینکه واکسیناسیون در ۲ مرحله برای سالمندان و کارکنان سه سرای سالمندان استان انجام می‌شود اظهار داشت: مرحله دوم واکسیناسیون برای ۹۲ نفر در خرم‌آباد و ۷۷ نفر در ۲ مرکز بروجرد در حال انجام است.

وی با بیان اینکه در مجموع ۱۰ درصد جمعیت لرستان را سالمندان تشکیل می‌دهند خاطرنشان کرد: مرحله دوم واکسیناسیون کرونای سالمندان استان به مدت سه روز انجام می‌شود و برنامه های مراقبتی از سالمندانی که به دلایل مختلف واکسینه نشدند همچنان ادامه دارد.

قاسمی تصریح کرد: از زمان شیوع کرونا تاکنون تمام خدمات و اقدامات مراقبتی برای جلوگیری از ابتلای سالمندان به این ویروس انجام شده است و تاکنون موردی از ابتلا در این افراد نداشته ایم.

وی اضافه کرد: حتی به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در سراهای سالمندان، پذیرش جدید به ندرت و پس از ۱۴ روز قرنطینه فرد مورد نظر انجام می شود.

وی با بیان اینکه هیچ گونه پذیرش یا ملاقات خانواده‌ سالمندان نیز در این مدت انجام نشده است اظهار داشت: از آنجا که امکان ابتلای این قشر به کرونا با ملاقات‌های حضوری افزایش می‌یابد به همین منظور دیدارها به صورت ویدئویی است و ملاقات‌های مواقع اضطرار با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در محیط باز و با فاصله چند متری انجام می‌شود.

منبع: خبرگزاری ایرنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا