خبرگزاری ایرناخبرهای کرونا

سیر وضعیت کرونایی سقز به سمت رنگ سیاه است

دکتر انور بهرامی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: باتوجه به اینکه روز به روز آمار مبتلایان به کرونا افزایش پیدا می کند، ظرفیت بیمارستان های امام خمینی (ره) و شفا، تکمیل شده و از جمعه گذشته، بستری بیماران کرونایی در بیمارستان تامین اجتماعی آغاز شده است.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه کل شهرستان‌های استان و کشور، در وضعیت خطرناک و قرمز قرار دارند، امکان جابجایی بیمار و انتقال هم ممکن نیست بنابراین تنها راه متوقف کردن این بیماری، قطع زنجیره انتقال آن است که با دوری از تجمع ها و دورهمی خانوادگی امکان پذیر است.

این پزشک متخصص داخلی با اشاره به اینکه در پیک چهارم، درگیری بسیار بالاست و بیماران در طول چهار روز به اکسیژن زیاد نیاز پیدا می کنند، از مردم خواست،  در حد امکان در خانه بمانند و پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند.

رییس شبکه بهداشت و درمان سقز تعداد بستری های مبتلا به کرونا در بیمارستان های سقز را ۹۰ نفر اعلام کرد و گفت: از شهروندان می خواهیم بشدت تجمع ها و دورهمی های خانوادگی را کاهش دهند تا عامل اصلی کرونا نباشند و در تلاش برای قطع زنجیره آن باشند.

سقز با بیش از ۲۲۶ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پر جمعیت استان کردستان است که در ۱۹۰ کیلومتری شمال سنندج مرکز این استان قرار دارد.

منبع: خبرگزاری ایرنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا