خبرگزاری ایرناخبرهای کرونا

تعداد بیماران کرونایی گلستان همچنان رو به افزایش است

عبدالرضا فاضل شامگاه چهارشنبه اظهار داشت: در حال حاضر ۶۱۲ بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی گلستان بستری هستند که ۷۹ نفر آنان در بخش مراقبت های ویژه تحت مراقبت قرار دارند.

وی با اظهار نگرانی از کاهش رعایت شیوه نامه های طی روزهای اخیر در گلستان گفت: توقف ابتلا به کرونا و مهار این ویروس نیازمند همراهی بیشتر مردم و خودداری از ترددهای بی دلیل در شهر و برگزار دورهمی خانوادگی است.

وی  گفت: ۷۰ درصد شیوع پیک چهارم کرونا در کشور از نوع انگلیسی است که علاوه بر دوره کمون کوتاه آن، سرعت انتشار و انتقال بسیار بالایی دارد.

فاضل افزود: تنها راه مقابله با این ویروس رعایت کامل تمامی شیوه نامه‌های بهداشتی شامل استفاده از ماسک، شستشوی مستمر دست‌ها، رعایت فاصله اجتماعی، پرهیز از دورهمی‌های خانوادگی و حضور نیافتن در مکان‌های شلوغ و سرپوشیده است.

در حال حاضر وضعیت شیوع کرونا در گرگان، گنبد، گالیکش، مینودشت، آزادشهر، کردکوی و بندرگز قرمز، در بندرترکمن، علی آباد، رامیان و کلاله نارنجی و در گمیشان و مراوه‌تپه زرد است.

وی همچنین از ذخیره کافی ماسک، اکسیژن و دارو برای درمان مبتلایان به کرونا در گلستان نیز خبر داد و افزود: با اضافه شدن هشت دستگاه جدید سی تی اسکن و ۱۷ دستگاه تانکر اکسیژن ساز در مراکز بیمارستانی استان طی یک سال گذشته، اکنون مشکلی در تجهیزات درمانی مبتلایان کرونا نداریم.

همچنین دانشگاه علوم پزشکی گلستان اعلام کرد که چند واحد صنفی در گرگان به‌علت رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی و استفاده نکردن از ماسک امروز پلمب شدند.

کم توجهی در رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی مقابله با کرونا، خریدهای آخر سال و شلوغی بازارها، دورهمی‌های خانوادگی و دید و بازدیدهای نوروزی از عوامل شیوع پیک چهارم کرونا در کشور و گلستان است که اکنون شیب مبتلایان این استان را تند و شمار بیماران بستری را به عدد ۶۱۲ نفر رسانده است.

منبع: خبرگزاری ایرنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا