خبرگزاری ایرناخبرهای کرونا

آیین رمضان در شهرهای قرمز خراسان شمالی مجازی برگزار می شود

به گزارش خبرنگار ایرنا، براساس آخرین ارزیابی سامانه ماسک وابسته به وزارت بهداشت و درمان از هشت شهرستان استان خراسان شمالی پنج شهرستان بجنورد، شیروان، اسفراین، گرمه و جاجرم در وضعیت الگوی رنگ بندی قرمز با خطر بالای ویروس کرونا و دو شهرستان فاروج و مانه و سملقان در وضعیت نارنجی پرخطر و شهرستان مرزی رازو جرگلان نیز در وضعیت زرد کرونایی و کم خطر قرار دارد و هم اکنون حدود ۴۰۰ بیمار مبتلا به ویروس کرونا در بیمارستان های استان بستری هستند.
توقف طرح هجرت 
حجت الاسلام حمید رفیعی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تمام مساجد استان در ماه رمضان جاری حتی در شهرهای قرمز برای اجرای طرح های مواسات  برای آسیب دیدگان کرونا باز است، ولی برگزاری آیین رمضان در این مساجد شامل حضور نمازگزاران و یا برپایی آیین رمضان و نماز جماعت ممنوع است.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان خراسان شمالی اظهارداشت : در شهرهای نارنجی و زرد که شامل سه شهرستان استان می شود، مساجد باز و با رعایت پروتکل های بهداشتی با محدودیت زمانی  و حداقل جمعیت ( ۵۰ نفر) ،نماز جماعت و جزخوانی قرآن برپاست و تمام روزه داران باید علاوه بر زدن ماسک، سجاده اختصاصی نیز داشته باشند و فاصله گذاری فیزیکی نیز باید رعایت شود.

وی افزود: امسال بدلیل شیوع کرونا اعزام مبلغان دینی غیر بومی برای پاسخگویی به سوالات شرعی را در قالب طرح هجرت به مناطق محروم نخواهیم داشت.

استان ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی یکهزار و ۱۰۰ مسجد دارد.

منبع: خبرگزاری ایرنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا