خبرگزاری ایرناخبرهای کرونا

۲۶۶ مبتلای به کرونا در آذربایجان‌غربی بستری شدند

دکتر جواد آقازاده روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تعداد بستری شدگان در ۲۴ ساعت گذشته از زمان فروکش کردن موج سوم در پاییز سال گذشته در آذربایجان غربی بی سابقه بوده است.

وی اضافه کرد: با اضافه شدن این تعداد، کل بستری شدگان سندرم حاد تنفسی در آذربایجان غربی به هزار و ۱۹۲ نفر رسید که از این تعداد، ۵۸۶ نفر مشکوک و ۶۰۶ نفر مبتلای قطعی هستند.

وی بیان کرد: از کل بستری شدگان ۲۴ ساعت گذشته، ۹۴ نفر مربوط به ارومیه، ۵۸ نفر خوی، ۱۹ نفر مهاباد و ۱۸ نفر در میاندوآب بودند که نشان دهنده وضعیت بسیار نامناسب به ویژه در ارومیه و خوی است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی ادامه داد: ۲۴۲ نفر از بستری شدگان در بخش های مراقبت های ویژه و ۵۹ نفر نیز با حال وخیم فقط با استفاده از ونتیلاتور تنفس می کنند.

آقازاده از فوت ۱۳ نفر دیگر شامل چهار نفر در میاندوآب، ۲ نفر در ارومیه، یک نفر در هریک از شهرستان های بوکان، تکاب، شوط، چالدران،خوی، ماکو و مهاباد طی ۲۴ ساعت گذشته بر اثر ابتلا به کرونا خبر داد و اظهار کرد: با اضافه شدن این تعداد، کل فوتی های ناشی از کرونا در استان به سه هزار و ۹۲۷ نفر رسید.

به گزارش ایرنا، تاکنون بیش از ۱۳۶ هزار نفر در آذربایجان غربی به کرونا مبتلا شده اند.

منبع: خبرگزاری ایرنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا