خبرگزاری ایرناخبرهای کرونا

ظرفیت بخش کرونا در بیمارستان‌های کردستان تکمیل شد

به گزارش ایرنا، صدیق جدیدالاسلام شامگاه پنجشنبه در گفت و گوی خبری اظهار داشت: کرونا روی فرش قرمزی که مردم برای پذیرایی و استقبال از آن گسترده‌اند موجی از مرگ و میرها را به همراه دارد و رخت عزا بر قامت کردستان پوشانده می‌شود.

وی با اشاره به افزایش بی رویه موارد ابتلا به ویروس کرونا در کردستان افزود: با استمرار این روند در روزهای آینده سایه مرگ این استان را فرا می‌گیرد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کردستان با بیان اینکه هم‌اکنون وضعیت استان از لحاظ شیوع کرونا بحرانی است، ادامه داد: اکثر بخش‌های درمانی استان زیر بار کرونا است و روزهای سختی در پیش است و اگر مردم رعایت نکنند وضعیت رو به سیاهی خواهد رفت.

وی یادآور شد: وضعیتی که امروز با آن روبرو شده‌ایم نتیجه تجمعات ۲ هفته گذشته در پارک‌ها، میهمانی‌ها، مسافرت و دورهمی‌ها است و اگر مردم در این زمینه تغییر رفتار ندهند نه تنها این موج با قدرت زیاد ادامه دارد بلکه موج‌های بعدی را هم شاهد خواهیم بود.

۲۴ ساعت منتهی به ظهر روز چهارشنبه ۲۵ فروردین، ۵۳۸ بیمار جدید مبتلا به کرونا شناسایی و سه بیمار دیگر جان باختند.

در حال حاضر ۵۷۷ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند که سنندج با ۳۰۰ نفر بیشترین تعداد را دارد و ۶۷ بیمار بدحال در بخش آی‌سی‌یو تحت مراقبت‌های ویژه قرار دارند.

 از اسفند ۱۳۹۸ تاکنون یک هزار و ۱۶۱ بیمار بر اثر کرونا در کردستان جان خود را از دست داده‌اند.
 

منبع: خبرگزاری ایرنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا