خبرگزاری ایرناخبرهای کرونا

بازار مرودشت برای پیشگیری از شیوع کرونا تعطیل شد

این تصمیم در نشست ستاد مقابله با کرونا در شهرستان مرودشت به ریاست رهام پیکری معاون استاندار فارس و فرماندار ویژه این شهرستان اتخاذ شد.
بنا بر گزارش دریافتی روز جمعه، در این جلسه مقرر شد واحدهای صنفی شهرستان مرودشت به طور کامل تعطیل شوند و هیچ یک تا اطلاع بعدی، حق فعالیت و بازگشایی نخواهند داشت.
در این نشست، فعالیت برخی از اصناف ضروری مجاز اعلام شده است که عبارتند از:  نانوایی ها، خواربار و لبنیات، فروشندگان مرغ و ماهی، قصابی ها، عطاری ها و میوه فروشی ها.
در این نشست همچنین ساعت فعالیت صنف قنادی ها از ساعت ۱۶ تا ۲۱ تعیین شد.

مرودشت در وضعیت بحرانی کرونا قرار دارد
در همین حال، سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان مرودشت گفت: شلوغی بازار و خیابان ها در ایام پایانی سال و برگزاری روز طبیعت، آغازگر موج چهارم شیوع کرونا بود.
روح اله کریمی افزود: این وضعیت به افزایش آمار مبتلایان و تکمیل ظرفیت بخش های بستری بیماران کرونایی در بیمارستان شهید مطهری مرودشت شد و در حال حاضر یک وضعیت بحرانی را در شهرستان شاهد هستیم.
کریمی ادامه داد: ساده انگاری ها، دورهمی های خانوادگی، برگزاری مراسم‌های مختلف و عدم رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی برخی شهروندان، شهرستان مرودشت را در وضعیت بحرانی قرار داده است و سایه مرگ ناشی از کرونا بر سر هر شهروندی قرار دارد.
شهرستان مرودشت در ۴۵ کیلومتری شمال شیراز، دومین شهرستان پرجمعیت فارس بعد از مرکز استان، محسوب می‌شود.

منبع: خبرگزاری ایرنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا