خبرگزاری ایرناخبرهای کرونا

بیش از پنج هزار دوز واکسن کرونا به استان زنجان وارد شده است

دکتر پرویز قزلباش روز جمعه در جمع خبرنگاران، در خصوص وضعیت واکسیناسیون کرونایی استان افزود: در شرایط فعلی که واکسن در کشور محدود است این دارو به صورت سهمیه از سوی وزارت بهداشت در اختیار هر استان قرار می‌گیرد.

وی اضافه کرد: طبق پیش‌بینی انجام گرفته طی ماه‌های آینده با سرعت بیشتری واکسیناسیون در کشور انجام می شود و حجم وسیعی از گروه‌های هدف واکسن کرونا را دریافت می کنند.

قزلباش همچنین وضعیت کرونایی حال حاضر استان در بخش بستری و سرپایی را صعودی عنوان کرد و گفت: در بخش سرپایی بطور تقریبی با شیب ملایم‌تر، مراجعات وجود دارد ولی همچنان صعودی است اما در بخش بستری روند به صورت نوسانی بوده و برای همین وضعیت غیرقابل پیش‌بینی و کار برای کادر درمان مشکل‌تر شده است.

وی تاکید کرد: با توجه به وضعیت حاد کرونایی شهر زنجان تمامی امکانات تخت‌های بستری استان در اختیار این بیماران قرار گرفته و بیمارستان‌های غیردولتی نیز همکاری خوبی در این خصوص داشته اند.

 رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان با بیان اینکه در صورت نیاز تختهای بستری کرونایی ها به یک‌هزار و ۵۰۰ تخت نیز افزایش خواهد یافت، ادامه داد: در زمان حاضر ۲ هزارو ۳۰۰ تخت بیمارستانی در استان وجود دارد  که در فاز اول یک هزار تخت برای بیماران کرونایی در نظر گرفته شده است.

وی خاطرنشان کرد: طبق برنامه ریزی ها مقرر شده است در شرایط خاص، با افزایش تعداد بیماران و در صورت نیاز بین یک‌هزارو ۳۰۰ تا یک هزارو ۵۰۰   تخت کرونایی ها افزایش یابد که در صورت بروز چنین مساله ای به طور قطع از بخشی از خدمات عادی بیمارستان ها کاسته می‌شود.

قزلباش یادآوری کرد: با توجه به وضعیت رنگ بندی زنجان فعالیت مساجد، باشگاه‌های ورزشی و اصناف مشخص شده ممنوع است و مردم در صورت مشاهده هرگونه تخلف می توانند موارد را برای رسیدگی گزارش دهند.

منبع: خبرگزاری ایرنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا