خبرگزاری ایرناخبرهای کرونا

سفرهای دریایی به کیش ۵۲ درصد کاهش یافت

سید وحید ناظمی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ایرنا اظهار داشت: سال گذشته ۲۴۵ هزار و ۱۸۰ مسافر با استفاده از چهار هزار و ۱۳۷ سفر دریایی به این جزیره سفر کردند که این روند به ترتیب از کاهش ۵۴ درصدی در تعداد مسافران و ۵۲ درصدی در تعداد سفرها نسبت به سال ۱۳۹۸ برخوردار بود.

وی با بیان اینکه بیشتر مسافران شامل ۱۸۴ هزار نفر به صورت تفریحی در ایامی که محدودیت‌ نبود به جزیره سفر کرده بودند افزود: ۶۰ هزار و ۴۱۸ نفر از مسافران نیز کیشوند و از ساکنان این جزیره بودند.

ناظمی یادآور شد: همچنین در این مدت یک میلیون و ۵۳ هزار تن انواع کالا به از داخل جزیره به سرزمین اصلی یا برعکس آن  حمل شده که این روند نیز نسبت به سال گذشته حدود ۲۰ درصد کاهش داشته است.

 وی اظهار داشت: سال گذشته در بخش سفرهای هوایی ۱۰ هزار و ۷۷۵ پرواز داخلی ورودی به جزیره و ۱۰ هزار و ۷۷۹ پرواز خروجی از جزیره انجام شده که در نتیجه آن یک میلیون و ۱۷۷ هزار مسافر به کیش وارد و یک میلیون و ۱۲۳ هزار مسافر نیز خارج شدند.

معاون برنامه ریزی شرکت توسعه فرودگاه و بنادر کیش یادآور شد: در این بخش نیز تعداد پروازهای ورودی و خروجی هرکدام چهار درصد، مسافران ورودی ۲۲ درصد و مسافران خروجی ۲۴ درصد نسبت به سال ۱۳۹۸ کاهش داشته است.

براساس آمارهای سازمان هواپیمایی کشور، فرودگاه جزیره کیش درانجام پروازهای داخلی در رده سوم کشوری قرار دارد و ظرفیت پذیرش سالانه یک میلیون و ۸۰۰ هزار مسافر را دارد.

هم اکنون  ۱۶ شرکت هواپیمایی درجزیره کیش فعالیت می کنند و روزانه حدود ۶۰ پرواز ورودی و خروجی به ۱۵ شهر کشورمان انجام می شود.

کیش دارای چهار بندر شامل بندر تجاری با ۲۰ اسکله عمومی، نفتی و مسافری، بندر صیادی میرمهنا با چهار اسکله شناور، بندر تدارکاتی چارک و بندر پشتیبان با ۱۰ اسکله است.

جزیره کیش با ۹۲ کیلومتر مربع مساحت و ۴۲ هزار نفر جمعیت در فاصله ۱۸ کیلومتری سرزمین اصلی و در آب های نیلگون خلیج فارس واقع شده است.

منبع: خبرگزاری ایرنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا