خبرگزاری ایرناخبرهای کرونا

رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در کردستان بیش از ۶۰ درصد است

دکتر ابراهیم قادری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با شروع محدودیت‌های ویژه کرونا، رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی هم افزایش یافت و در شهرهای کوچکی مانند سروآباد این میزان به ۱۰۰ درصد رسیده است.

وی با بیان اینکه تاثیر معنادار محدودیت‌های کرونا ۲ هفته زمان لازم دارد، افزود: به احتمال زیاد، هفته جاری هم شاهد تداوم محدودیت‌های کرونا خواهیم بود و بر اساس دستورالعمل محدودیت‌های هوشمند، به محض تغییر رنگ در هر شهرستان، محدودیت‌ها تغییر وضعیت داده و هر چه تیره‌تر شود تشدید می‌شود.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان با اشاره به مناسب نبودن وضعیت بستری‌ها در استان، افزود: در حال حاضر رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در استان بد نیست و اگر رفتار اجتماعی مناسبی در این زمینه را شاهد باشیم می شود گفت در هفته‌های آینده تعداد بستری‌ها کاهش یابد.

قادری تاکید کرد: این مساله در گرو رعایت کامل شیوه‌نامه‌های بهداشتی است و باید مراقب باشیم تا گردش ویروس در بین خانواده ها بیشتر نشود.

در ۲۴ ساعت منتهی به ظهر روز جمعه ۲۷ فروردین ۴۸۸ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کردستان شناسایی و سه بیمار هم جان خود را از دست دادند.در حال حاضر ۵۸۴ بیمار در مراکز درمانی استان بستری هستند که سنندج با ۲۹۶ نفر بیشترین آمار را دارد و ۷۵ بیمار بدحال در بخش آی‌سی‌یو تحت مراقبت‌های ویژه قرار دارند.

کرونا از اسفند سال ۱۳۹۸ تاکنون یک هزار و ۱۶۴ قربانی داشته است.

منبع: خبرگزاری ایرنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا