خبرگزاری ایرناخبرهای کرونا

دانش آموزان پاکدشتی یک‌میلیارد ریال به خانواده‌های نیازمند کمک کردند

مرتضی سمیع روز شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: به دنبال شیوع ویروس کرونا و در پی بسیج اقشار جامعه در دستگیری از نیازمندان و خانواده‌های آسیب‌دیده از کرونا، بسیج دانش‌آموزی شهرستان پاکدشت در دو ماه گذشته بیش از ۲۵۰ بسته معیشتی بین خانواده های دانش آموز کم برخوردار و آسیب پذیر به ارزش بیش از یک میلیارد ریال تهیه و توزیع کرده است.

وی با اشاره به اینکه بسیج دانش آموزی هم پای تمامی نهادها در راستای کمک به اقشار کم برخوردار پای کار آمده و همچنان در این خصوص تلاش می‌کند افزود: با توجه به مشکلات اقتصادی و آسیب‌های ناشی از شیوع کرونا، خانواده‌های نیازمند توسط ناحیه بسیج شناسایی شده و بسته‌های غذایی بین آن‌ها توزیع شد.

مسوول بسیج ناحیه دانش آموزی ۱۸ حضرت ابوالفضل پاکدشت هدف از اجرای این طرح را ترویج فرهنگ مواسات و کمک‌های مومنانه در بین دانش‌اموزان دانست و افزود: تاکنون طی سه مرحله بسته‌های غذایی شامل برنج، حبوبات، روغن، رب، قندوشکر و… توسط دانش آموزان بسیجی تهیه، و بین گروه هدف توزیع شده است.

بر اساس گزارش مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت، از دیروز تا امروز ۲۸ فروردین ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲۱ هزار و ۳۱۲ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که دو هزار و ۱۷۶ نفر از آنها بستری شدند.

بر اساس این اطلاعیه، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به دو میلیون و ۲۱۵ هزار و ۴۴۵ نفر رسید و متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۳۱۹ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۶۶ هزار و ۳۲۷ نفر رسید.

پاکدشت با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت در ۳۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع شده است.

منبع: خبرگزاری ایرنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا