خبرگزاری ایرناخبرهای کرونا

۵۳۸ واحد صنفی، اداری و مطب در سنندج نظارت و بازرسی شد

دکتر جهانبخش یوسفی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در همین زمینه ۲۲ اخطاریه بهداشتی برای مراکز خاطی به علت رعایت نکردن کامل شیوه‌نامه‌های بهداشتی  صادر و ۶ واحد متخلف به دلیل بی توجهی به اجرای مقررات محدودیت‌های اعمال شده پلمب شدند.

وی با اشاره به ۱۲۳ مورد بازرسی از مراکز ارایه غذای آماده و رستوران‌ها، افزود: ۱۰۰ کیلو گرم مواد غذایی غیر قابل مصرف و تعدادی ظروف یکبار مصرف فاقد مشخصات در این مدت کشف و ضبط شد.

 رییس مرکز بهداشت سنندج  به تشدید اقدامات نظارتی فعالیت ادارات و اصناف در گروه‌های چهارگانه بر اساس مصوبات ستاد مقابله با کرونا اشاره کرد و گفت: در مدت زمان یاد شده فعالیت های اصناف مورد بررسی دقیق قرار گرفته و به جز گروه شغلی شماره یک فعالیت سایر گروه‌ها مغایر با مصوبات ستاد مقابله با کرونا بود که با متخلفان برخورد شد.

 وی اضافه کرد :با حضور بازرسان این مرکز در مطب پزشکان، نسبت به رعایت کامل شیوه‌نامه های بهداشتی و حضور حداقلی بیماران در مطب تذاکراتی ارایه شد.

یوسفی یادآور شد: بازدید بازرسان بهداشت محیط این مرکز از مساجد به منظور برگزار نشدن نمازهای جماعت و یومیه با توجه به وضعیت قرمز شهرستان و مصوبات ستاد مقابله با کرونا شهرستان بصورت مستمر ادامه دارد.

رییس مرکز بهداشت سنندج با  اشاره به افزایش میزان مبتلایان به بیماری کرونا از ابتدای سال و همچنین حضور تعداد بیشتری از مردم در مراکز تست کرونا گفت: در چهار روز گذشته ۶۵۸ از شهروندان سنندجی در مراکز یادشده از نظر ابتلا به این بیماری مورد آزمایش قرار گرفتند.

وی با بیان اینکه در  هفته گذشته سه هزار و ۳۰۷ نفر از مردم سنندج مورد غربالگری کرونا قرار گرفتند اضافه کرد: در زمینه نظارت بر اقدامات بهبود آب شرب بویژه در سنندج، ۴۰ مورد نمونه برداری آب شرب شهری و روستایی و ۱۹۲ مورد کلر سنجی از فعالیت های بازرسان این مرکز در  چهار روز اخیر بوده است.

در ۲۴ ساعت منتهی به ظهر روز شنبه ۲۸ فروردین ۳۶۲ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کردستان شناسایی و سه بیمار هم جان خود را از دست دادند؛ در حال حاضر ۵۹۴ بیمار در مراکز درمانی استان بستری هستند که سنندج با  ۳۰۰ نفر بیشترین آمار را دارد و ۷۹ بیمار بدحال در بخش آی‌سی‌یو تحت مراقبت‌های ویژه قرار دارند.

کرونا از اسفند سال ۱۳۹۸ تاکنون یک هزار و ۱۶۷ قربانی داشته است.

منبع: خبرگزاری ایرنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا