خبرگزاری ایرناخبرهای کرونا

 یک دستگاه سی‌تی اسکن برای بیمارستان شهرستان خاتم خریداری شد

روح الله حیدری سه شنبه شب در گفت و گو با ایرنا  با بیان اینکه این دستگاه بیستم و پنجم فروردین ماه جاری به بیمارستان تحویل و به زودی نصب و راه اندازی می شود، اظهارکرد: علاوه بر هزینه خرید دستگاه، برای خریداری لوازم جانبی آن از جمله UPS، انژکتور، سرب، برق و از این قبیل امور و تامین زیرساخت‌های آن نیز حدود ۶ میلیارد تومان هزینه شد.

وی بیان کرد: این دستگاه با حمایت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به ویژه معاونت درمان وزارتخانه و تیم مدیریتی دانشگاه علوم پزشکی یزد از محل کمک‌های سازمان  جهانی بهداشت  خریداری شد.

حیدری ادامه داد: با وجود توزیع محدود این دستگاه در کشور، با تلاش‌های مسوولان شهرستان و استان یزد، موفق به تامین این دستگاه برای مردم خاتم شدند.

رییس بیمارستان آیت  الله خاتمی خاتم یادآور شد: پس از راه اندازی دستگاه رادیولوژی دیجیتال و دستگاه سونوگرافی، دستگاه سی‌تی اسکن یکی از اصلی‌ترین نیازهای درمانی این شهرستان بود که با هدف ارتقا بخشی کیفیت خدمات سلامت و کاهش رنج شهروندان برای مراجعه به سایر شهرستان‌ها در دستور کار قرار گرفت.

هرات مرکز شهرستان خاتم در فاصله ۲۴۰ کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد، بیمارستان آیت الله خاتمی در جنوبی‌ترین نقطه استان یزد در حال حاضر دارای ۷۳ تخت فعال است.

منبع: خبرگزاری ایرنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا