خبرگزاری ایرناخبرهای کرونا

کرونا ناوگان حمل و نقل درون‌شهری زنجان را تعطیل کرد

رضا عسگری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه از زمان قرار گرفتن شهر زنجان در وضعیت قرمز کرونایی، محدودیت هایی به لحاظ تردد و فعالیت مشاغل وضع شده است، افزود: با توجه به تعطیلی بازار تاریخی شهر زنجان و مراکز تجاری شهر به منظور کاهش ازدحام و ترددهای غیرضروری در شهر فعالیت ناوگان اتوبوسرانی درونشهری متوقف شده است.

وی با بیان اینکه طبق مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا، دستگاه‌های اجرایی زنجان با تعداد یک سوم کارکنان فعال هستند، اضافه کرد: در این راستا و برای خدمات رسانی بهینه خدمات الکترونیکی ادارات نیز افزایش یافته و شهروندان‌ می توانند  کارهای اداری موردنیاز خود را به صورت غیرحضوری دریافت کنند.
این مسوول با اشاره به وضعیت کرونایی شهر زنجان ادامه داد: در پی افزایش شمار مبتلایان سرپایی کرونا طی هفته های اخیر شاهد افزایش زیاد بستری بیماران در بیمارستان‌ها هستیم که در صورت ادامه روند فعلی و عدم رعایت پروتکل های بهداشتی توسط مردم نگران افزایش تعداد فوتی ها طی روزهای آینده نیز هستیم.
وی با تاکید بر اینکه آمار بیماران بدحال کرونایی همچنان صعودی است، اظهار داشت: با روند شتابان افزایش تعداد مبتلایان بستری در بیمارستان‌ها امکان کمبود تخت بیمارستانی طی روزهای آینده متصور است که همین مساله خدمت رسانی به بیماران غیرکرونایی را نیز با مشکل جدی مواجه می کند.

عسگری افزود: تنها راه مقابله با این وضعیت رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی است ولی به رغم آنکه طی هفته اخیر رعایت پروتکلهای بهداشتی توسط مردم روند افزایشی داشته است اما همچنان با استانداردها فاصله وجود دارد و این مهم باید بیش از گذشته مورد توجه باشد.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط نگران‌کننده شهر زنجان پیشنهاد تعطیلی برخی مشاغل گروه یک نیز داده شده است که این مهم در صورت تایید نهایی ستاد استانی مبارزه با کرونا اعمال خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایرنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا