خبرگزاری ایرناخبرهای کرونا

۱۰ نماینده فلسطینی در اسارت رژیم صهیونیستی

به گزارش امروز (یکشنبه) ایرنا، به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین رژیم صهیونیستی همچنان به اسارت نمایندگان مجلس قانونگذاری فلسطین در زندان‌های خود ادامه می‌دهد و هم اکنون ۱۰ نماینده فلسطینی در داخل زندان‌های اسرائیل اسیر هستند که بیشتر آن‌ها تحت بازداشت موقت قرار دارند.

اسامی نمایندگان اسیر فلسطینی عبارتند از: احمد عطون، حسن یوسف، احمد سعدات، نزار رمضان، خالد طافش، مروان برغوثی، حاتم قفیشه، محمد ماهر بدر، خالده جرار و یاسر منصور.

در سال‌های گذشته، بیش از ۷۰ نماینده منتخب ملت فلسطین به اسارت رژیم صهیونیستی درآمده و سال‌ها پشت میله‌های زندان این رژیم محبوس بوده‌اند.

رژیم صهیونیستی از ابتدای سال جاری تاکنون نزدیک به ۱۴۰۰ فلسطینی از جمله بیش از ۲۳۰ کودک و ۳۰ زن را بازداشت کرده و سازمان اطلاعات این رژیم نیز بیش از ۲۵۰ حکم بازداشت موقت را در حق فلسطینیان صادر کرده است.

بیشترین بازداشت ها مربوط به شهر قدس است که ۵۰۰ نفر از جمله ۱۴۴ کودک و ۲۸ زن تنها در این شهر به اسارت گرفته شدند. طبق گزارش های مراکز حقوقی، از سال ۱۹۶۷ تاکنون بیش از ۱۶ هزار زن و دختر فلسطینی به دست نظامیان اسرائیلی بازداشت شدند.  

رژیم صهیونیستی به رغم شیوع ویروس کرونا، امکانات و تجهیزات لازم را برای مقابله با این بیماری در اختیار اسرا قرار نمی دهد. تاکنون ده ها اسیر فلسطینی در زندان های رژیم صهیونیستی به کرونا مبتلا شده اند.

مراکز حقوقی و فعال در زمینه امور اسرا فلسطین، شمار اسرای فلسطینی مبتلا به کرونا تا این لحظه را ۳۶۸ نفر اعلام کرده‌اند.

منبع: خبرگزاری ایرنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا