خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

افزایش ۲ برابری مبتلایان به کرونا در ابرکوه/ شرایط بحرانی است

عبدالحسین اکرمی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: در مجموع در نیمه اول فروردین از ۹۱۲ بیمار مشکوک به کرونا در این شهرستان نمونه گرفته شده است که این امار در نیمه دوم فروردین به هزار و ۶۱۷ مورد افزایش یافته است.

وی عنوان کرد: در نیمه اول فروردین در این شهرستان ۱۵۲ بیمار مبتلا به کرونا شناسایی شدند که با افزایش دو برابری در نیمه دوم فروردین به ۳۲۲ بیمار مبتلا رسید.

اکرمی با اشاره به افزایش شش برابری موارد مثبت بستری افزود: در نیمه اول فروردین ۹ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان این شهرستان بستری بودند اما در نیمه دوم این امار به ۵۸ بیمار افزایش یافته است.

وی ادامه داد: آمار بستری های مشکوک به کرونا نسبت به اسفندماه ده برابر و حتی بیشتر نیز شده است.

اکرمی اظهار داشت: عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی، شرکت کردن در دورهمی ها و تجمعات و استفاده نکردن از ماسک از دلایل شیوع مجدد کرونا در این شهرستان است و متاسفانه در همه گروه‌های سنی شاهد ابتلای بیماران به این بیماری هستیم.

وی تصریح کرد: البته همکاران ما با انجام تست‌های سریع، بیماریابی و قرنطینه بیماران با تست مثبت به دنبال قطع زنجیره کرونا و عبور از پیک چهارم هستند که البته مردم نیز با استفاده از ماسک، خارج نشدن از منزل و در صورت کار واجب خروج از منزل رعایت فاصله گذاری و شیوه نامه‌های بهداشتی می‌توانند دراین مسیر یاریگر ما باشند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا