خبرگزاری ایرناخبرهای کرونا

امسال ۷۸ بیمار مبتلا به کرونا در کردستان جان باخته‌اند

دکتر فرزین رضاعی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از ابتدای فروردین تا شانزدهم این ماه، تعداد فوتی‎های کرونا در استان ۱۹ نفر بود و چهار روز را هم بدون فوتی داشتیم که این آمار از ۱۷ این ماه شدت گرفت و پنج بیمار مبتلا به کرونا جان خود را در یک روز از دست دادند.

وی افزود: مجموع کل جانباختگان کرونا از اسفند ۱۳۹۸ تا اول فروردین ۱۴۰۰ یک هزار و ۹۷ بیمار بود که این تعداد تا ظهر امروز به یک هزار و ۱۷۵ نفر رسیده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان با بیان اینکه تعداد بیماران جدید شناسایی شده در استان در اول فروردین ۶۵ نفر بود که این تعداد در ۳۰ فروردین به ۵۲۷ نفر در یک شبانه روز رسیده است.

دکتر رضاعی گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۹ هزار و ۳۲۴ بیمار جدید مبتلا به کرونا در استان شناسایی شده است.

وی درباره روند بستری بیماران در مراکز درمانی هم گفت: تعداد بستری‌های استان در اول فروردین ۱۴۳ بیمار بود که این تعداد در حال حاضر به ۶۳۳ نفر افزایش یافته است و ۸۰ بیمار هم در بخش آی‌سی‌یو تحت مراقبتهای ویژه قرار دارند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان با اشاره به مطلوب بودن رعایت محدودیتهای ویژه کرونا در استان اضافه کرد: وضعیت شهر سنندج همچنان شکننده است و در بیشتر شهرستانهای استان، شاهد پر شدن ظرفیت بستری بیمارستانهای دوم هستیم.

در ۲۴ ساعت منتهی به ظهر روز دوشنبه ۳۰ فروردین ۵۲۷ بیمار جدید مبتلا به کرونا شناسایی و پنج بیمار هم جان خود را از دست دادند.

در حال حاضر ۶۳۳ بیمار در مراکز درمانی بستری بوده و  ۸۰ بیمار در بخش آی‌سی‌یو تحت مراقبتهای ویژه هستند.

کرونا از اسفند ۱۳۹۸ تاکنون یک هزار و ۱۷۵ قربانی در کردستان داشته است.

منبع: خبرگزاری ایرنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا