خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

قصور ۱۸ دستگاه اجرایی ایلام در اعمال محدودیت های کرونایی

به گزارش خبرنگار مهر، معروف بسطامی عصر سه شنبه در بیست و سومین جلسه قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا استان ایلام، ضمن ابراز گلایه شدید از برخی اداراتی که نسبت به مصوبات و دستورالعمل‌های قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا با اهمال و ساده انگاری رفتار می‌کنند، از معرفی ۱۸ دستگاه که در اعمال محدودیت‌های کرونایی قصور داشتند، به مراجع نظارتی برای طی مراحل قانونی خبر داد.

وی تاکید کرد: دانشگاه علوم پزشکی، بازرسی و حراست استانداری باید به صورت جدی تر به موضوعات نصب اپلیکیشن ماسک، تبلیغات محیطی، دورکاری افراد دارای بیماری زمینه‌ای، عدم خدمات به افراد فاقد ماسک و ناقلین کرونا در ادارات ورود کنند و بدون مماشات دستگاه‌هایی که ناقض مصوبات و شیوه نامه‌های ابلاغی هستند را به بازرسی کل استان و مراجع مسئول معرفی کنند،.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری ایلام با اعلام این مطلب که شرایط کرونا در استان عادی نیست و آمار بستری شدگان و فوتی‌ها در حال افزایش است، گفت: با این وضعیت به سمت تکمیل تخت‌های بیمارستانی می‌رویم و این یک هشدار کاملاً جدی برای پرهیز مردم از تجمعات و دورهمی های خانوادگی، عدم ترددهای غیر ضروری در معابر عمومی، زدن ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی است.

۶ هزار و ۱۰ دستگاه خودرو در مبادی ورودی به شهرهای قرمز عودت داده شد

وی با استمداد از مردم استان خواست در این شرایط حساس با پرهیز از تجمع در آرامستان‌ها که کماکان از آلوده‌ترین اماکن هستند، به توقف بیماری کمک کنند.

بسطامی تصریح کرد: در طی هفت روز گذشته تعداد ۶ هزار و ۱۰ دستگاه خودرو در مبادی ورودی به شهرهای قرمز عودت داده شد و در موضوع رعایت مقررات منع تردد خودروهای شخصی از ساعت ۲۳ تا ۳ صبح هم ضمن رعایت ۹۲ درصدی مردم، ۲ هزار و ۳۱۶ مورد تخلف و اعمال جریمه ۲۰۰ هزارتومانی صورت پذیرفته است.

وی در ادامه میزان رعایت منع تردد در شهرهای قرمز و نارنجی را ۹۴ درصد اعلام کرد و گفت: در این حوزه هم ۳۵۷ مورد تخلف و اعمال جریمه‌های ۵۰۰ هزار تومانی و یک میلیون تومانی را شاهد بودیم.

وی همچنین در خصوص بانک‌های استان که بر اساس گزارشات از اماکن پرتجمع و فاقد رعایت پروتکل‌های بهداشتی به حساب می آیند، گفت: در جلسه ستاد استانی در خصوص پیشنهاد کمیسیون هماهنگی بانک‌ها درخصوص نحوه کار و تعداد ظرفیت کارکنان تصمیم گیری می‌شود.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا