خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

۸۰۰ تخت بیمارستانی در زنجان برای بیماران کرونایی است

به گزارش خبرنگار مهر، پرویز قزلباش ظهر چهارشنبه در نشست خبری با خبرنگاران با بیان زنجان در خصوص بیماری کرونا وضعیت نگران کننده‌ای دارد، گفت: کرونا در استان روند صعودی دارد.

وی اظهار کرد: تعداد بستری‌ها و فوتی‌های کرونا در استان طی روزهای گذشته افزایش داشته است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با بیان اینکه پزشکان بر اساس روند و وضعیت بیماران دارو تجویز می‌کنند، گفت: برخی داروها برای برخی افراد عوارض هم داشته باشد که در حال حاضر داروی ردمیستر به بیماران تزریق می‌شود که اثر بخشی خوبی داشته است.

قزلباش تاکید کرد: زنجان تنها توزیع کننده واکسن در منطقه شمالغرب به سایر استان‌ها است و اینکه زنجان در ردیف‌های آخر واکسیناسیون قرار دارد دروغ می‌باشد.

وی با بیان اینکه دستور العمل جدیدی مبنی بر برگزاری امتحانات دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی ارائه نشده است، ابراز داشت: این امتحانات به صورت مجازی برگزار می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با بیان اینکه مرحله دوم واکسن از سه روز گذشته وارد استان زنجان شده است، گفت: در این فاصله دو هزار واکسن تزریق شده و پارت سوم امروز به استان می‌رسد که تزریق انجام می‌شود و از پنج هزار واکسن اختصاص یافته به استان زنجان در مرحله اول ۱۰۰ درصد واکسیناسیون انجام شده است.

قزلباش با بیان اینکه در حال حاضر دو هزا ر و ۳۰۰ تخت وجود دارد، یاد آورشد: بیش از ۸۰۰ تخت از این تعداد توسط بیماران کرونایی اختصاص یافته است.

وی گفت: در شرایط بحرانی نیاز استان به تخت به یک هزار و ۲۰۰ تخت می‌رسد و امیدواریم که کمبودی نداشته باشیم.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا