خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

بازگشایی بازار گناوه تابع تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا است

سید فخرالدین حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: بازگشایی بازار گناوه که در پی تغییر رنگ کرونایی شهرستان از نارنجی به قرمز و بنا بر تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا در تعطیلی مشاغل گروه‌های ۲ و ۳ و ۴ تعطیل شده است تابع تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا است.

رئیس اتاق اصناف گناوه افزود: اگر تا روز جمعه تمدیدی تعطیلی بازار از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام نشود، بازار گناوه از روز شنبه سوم اردبهشت با رعایت پروتکل‌های بهداشتی بازگشایی خواهد شد.

حسینی یادآور شد: در صورت بازگشایی بازار با توجه به وضعیت قرمز کرونایی شهرستان، رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی از سوی بازاریان ضروری است.

وی اضافه کرد: امید است با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و دستورات ستاد مبارزه با کرونا، شهرستان هر چه زودتر از وضعیت رنگ بندی قرمز خارج شود.

وی پیرامون انعکاس مشکلات بازاریان و اصناف گناوه گفت: با وجود مشکلات متعدد و زیاد بازاریان در زمینه وام‌های بانکی، پرداخت اقساط، کرایه مغازه‌ها و …این مشکلات به مسئولان شهرستان انعکاس داده شد تا با همکاری ستاد مقابله با کرونا باری از دوش بازاریان برداشته شود.

بازار تجاری گناوه یکی از مهمترین بازارهای جنوب کشور و یکی از جاذبه‌های گردشگری محسوب می‌شود و تا قبل از شیوع کرونا هر سال میلیون‌ها مسافر برای خرید از آن به این بندر سفر می‌کردند.

این بازار تجاری مهم در پی شیوع ویروس کرونا در سال گذشته و در در تعطیلات نوروز ۹۹، علیرغم همه تنگناها و مشکلات اقتصادی و معیشتی به منظور حفظ سلامت هموطنان و همشهریان به صورت خودجوش از سوی بازاریان و کسبه تعطیل شد.

اقدام قابل تحسین بازاریان و مغازه داران در تعطیلی بازار تجاری گناوه به گفته مردم و مسئولان نقش مهمی در جلوگیری از حضور مسافران و گردشگران و پیشگیری از شیوع گسترده این ویروس در این شهرستان و دیگر شهرهای استان در بدو شیوع این ویروس داشت.

این بازار امسال نیز با تغییر رنگ کرونایی شهرستان از نارنجی به قرمز طی دو هفته گذشته بنا بر مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا در تعطیلی گروه‌های شغلی ۲ تا ۴ در شرایط قرمز کرونایی تعطیل شده است.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا