خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

تشکیل ۳۱۷ مورد پرونده تخلف در اجرای محدودیت های کرونایی ایلام

به گزارش خبرنگار مهر، معروف بسطامی شامگاه چهارشنبه در گفتگوی ویژه خبری در ایلام اظهار کرد: روند افزایشی کرونا، عدم رعایت دستورالعمل‌ها و ساده انگاری مردم استان را در شرایط قرمز نگه داشته است، باید همکاریها و تعاملات در اجرای محدودیت‌ها گسترده شود.

وی گفت: برنامه‌های اجرایی، نظارت‌ها و محدودیت‌های اعمالی ستاد و قرارگاه عملیاتی کرونا همچنان ادامه دارند و تمام تلاش‌ها برای رهایی از وضعیت قرمز به کار گرفته شده است.

بسطامی عنوان کرد: همکاری اصناف و بازاریان در تعطیلی مشاغل ۲، ۳ و ۴ قابل تقدیر است، ضمن تشکر از این همراهی مشاغل گروه یک زدن ماسک، فاصله گذاری اجتماعی و رعایت دستورالعمل‌ها را جدی بگیرند.

معاون استاندار ایلام اضافه کرد: صدا و سیما، رسانه‌ها و فعالان فضای مجازی در بحث اطلاع رسانی دقیق و موثر همکاری‌های خوبی داشته‌اند.

وی افزود: در نیمه دوم فروردین تاکنون در اجرای محدودیت‌های کرونایی ۲۳ هزار بازدید، چهار هزار پلمپ و ۳۱۷ مورد تشکیل پرونده شده است.

بسطامی تصریح کرد: با نظارت مستمر بر ورود خودروها به شهرهای قرمز و نارنجی و خروج ساکنین شهرهای قرمز و نارنجی به دیگر شهرها، میزان رعایت پروتکل‌ها به ۹۳ درصد رسیده است.

وی گفت: محدودیت‌های شبانه از ساعت ۱۰ شب تا ۳ صبح هم مردم همراهی خوبی داشته‌اند.

معاون استاندار ایلام بیان کرد: به منظور پیش بینی شرایط بحرانی و مدیریت وضعیت کانون‌های بحران، نقاهت گاه‌هایی با همکاری سپاه امیرالمومنین استان و علوم پزشکی در شهرستان‌های آبدانان، دهلران و ایلام راه اندازی شده است.

وی گفت: با همکاری سپاه و دانشگاه علوم پزشکی در مرکز استان یک مرکز سرپایی درمان بیماران کرونایی فعال شده که خدمات سرپایی به منظور کنترل و جلوگیری از انتشار سریع بیماری ارائه می‌دهد.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا