خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

سیاه‌ترین روز کرونا در استان سمنان / ۷ نفر جان باختند

به گزارش خبرنگار مهر، آمارهای ارائه شده از سوی دانشگاه‌های علوم پزشکی سمنان و شاهرود نشان می‌دهد که در ۲۴ ساعت منتهی به روز آدینه، هفت بیمار کرونایی در سطح استان سمنان جان خود را از دست داده‌اند در نتیجه تعداد بیماران فوتی کرونایی در استان از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون به عدد ۹۹۵ نفر رسید.

طی ۲۴ ساعت گذشته ۳۰۴ مورد بیمار جدید کرونایی نیز در سطح استان سمنان شناسایی شده است همچنین تعداد بیماران بستری استان به عدد ۴۵۵ رسید که رکورد محسوب می‌شود، از ابتدای شیوع کووید ۱۹ تاکنون در سطح استان ۳۴ هزار و ۲۱۲ نفر به این بیماری مبتلا شدند که ۲۵ هزار و ۶۷۹ نفر از این بین به صورت سرپایی مداوا و یا جان خود را از دست دادند و ۹ هزار و هفت نفر نیز بعد از بستری در بیمارستان بهبود و مرخص شده‌اند.

در ۲۴ ساعت منتهی به روز آدینه همچنین ۵۷ بیمار کرونایی نیز در سطح استان سمنان با بهبودی از بیمارستان مرخص شده‌اند.

هم اکنون شهرستان‌های شاهرود و دامغان، همچنین گرمسار و میامی، سمنان و مهدی شهر در وضعیت قرمز کرونایی و آرادان در وضعیت نارنجی قرار دارد. رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، الزامات بهداشتی، شستشوی دستان، دوری از تجمعات و مهمانی‌ها توصیه مهم مسئولان بهداشت و درمان به مردم است.

استان سمنان دارای دو دانشگاه علوم پزشکی در سمنان و شاهرود است که آمار کرونای استان در واقع مجموع داده‌های ارائه شده از سوی این دو دانشگاه محسوب می‌شود.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا