خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

لزوم مشخص شدن نقاط با شیوع بالا کرونا در خراسان شمالی

به گزارش خبرنگار مهر، محمد علی شجاعی صبح شنبه پس از نشست ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، خطاب به اعضای ستاد استانی مدیریت این بیماری اظهار کرد: سیستم های نظارتی هر گونه تخطی از مصوباتی را در هر بخشی گزارش دهند باید سریعا برخوردها انجام شود.

استاندار خراسان شمالی ادامه داد: دانشگاه علوم پزشکی استان باید افراد دارای تست مثبت کرونا را به خانواده و محل کار فرد معرفی کند. 

وی در خصوص برگزاری  مراسم شب های قدر، افزود: برنامه ریزی استان اگر با مصوبات ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا منافاتی ندارد به شهرستان ها ابلاغ شود. 

شجاعی تصریح کرد: در بحث دورکاری کارکنان دستگاه های اجرایی به طور جدی ورود شود چرا که هر چه ترددها کمتر شود زنجیره انتقال این بیماری زودتر از بین می رود. 

استاندار خراسان شمالی با بیان این در بحث برخوردها و نظارت ها نباید نگاه یکسانی داشته باشیم، گفت: نقاط قرمز ابتلا با جزئیات بیشتر شناسایی شود تا بدانیم در کدام شهر، صنف، مکان عمومی و… شیوع بیماری بیشتر است تا با نگاه ویژه تر و جدی تر نظارت و برخورد کنیم. 

وی افزود: برخورد با متخلفان از مصوبات ستاد ملی و استانی مدیریت بیماری کرونا با جدیت بیشتری باشد. 
شجاعی  با صدور دستور خاموشی روشنایی تمامی بوستان ها و مکان های عمومی سطح استان تا اطلاع ثانوی، گفت: انواع شاخص های رعایت پروتکل ها به تفکیک شهرستانی مشخص شود تا به فرمانداران برای نظارت و برخورد ابلاغ کنیم. 

وی افزود: رسانه ها بحث هشدارها و اطلاع رسانی به مردم را با جدیت بیشتری پیگیری کنند چرا که در حال حاضر اعضای یک خانواده مراجعه کنندگان به بیمارستان ها و مراکز درمانی هستند.

شجاعی در بخش پایانی سخنان خود تاکید کرد: باید با تلاش دسته جمعی، اجرای مصوبات و برخورد قاطع با متخلفان زنجیره انتقال این بیماری را قطع کنیم.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا