خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

۶۰۰ پایگاه بسیج استان سمنان در طرح مبارزه با کرونا همکاری کردند

سرهنگ علی خالقیان در گفتگو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه ۶۰۰ پایگاه بسیج در سراسر استان سمنان از ابتدای شیوع کرونا به پایگاه‌های حمایتی بدل و به مقوله کمک به نیازمندان ورود کردند، بیان کرد: این پایگاه‌ها دو کار ویژه اصلی را در دستور کار خود قرار دادند که رفتن به سراغ بیماران کرونایی و خانواده‌های آنان و تهیه غذای گرم برای آنها در زمره اقدامات این حوزه است.

وی با بیان اینکه دومین کار ویژه حمایتی پایگاه‌های بسیج سراسر استان سمنان، تهیه بسته‌های معیشتی برای نیازمندان و آسیب دیدگان از کرونا بوده است، افزود: توسط گروه‌ها، بسیج، خیران و اقشار مختلف کار بزرگی در این حوزه رخ داد که خوشبختانه برکات آن را امروز شاهد هستیم.

۴ نقاهتگاه تجهیز شده است

معاون سپاه استان سمنان با بیان اینکه طرح شهید سلیمانی موفق شد تا کنون بیش از ۹۰ درصد ابتلای کرونا و مرگ و میر را کاهش دهد، گفت: میزان مرگ ناشی از کرونا به صفر رسیده بود اما اقداماتی رقم خورد که مجدداً شیوع آن را شاهد بودیم.

خالقیان بیان کرد: باید از برخی دستگاه‌ها گلایه کرد زیرا متأسفانه وظایف خودشان را به خوبی انجام نداده و باعث ایجاد برخی مشکلات شدند تا مردم مجبور به ایستادن در صفوف برای تأمین اقلام مورد نیاز شوند از سوی دیگر برخی اقدامات در مقاطعی از سال سبب شد تا بیماری دوباره تشدید شود اما ما در مجموعه بسیج و قرارگاه شهید سلیمانی استان سمنان طرح‌های حمایتی را دوباره تقویت کردیم و نیروی بسیج را به ۱۰ هزار نفر رساندیم.

وی با بیان اینکه چهار نقاهتگاه توسط بسیج در سراسر استان سمنان ایجاد شده است، بیان کرد: سیاست ما در این حوزه بیمار یابی فعال، قرنطینه و نگهداری از بیماران جدید کرونایی با حمایت مردم است تا ان‌شاالله بتوانیم شاهد کاهش بیماری کرونا باشیم.

معاون هماهنگ کننده سپاه استان سمنان با بیان اینکه ۴۰ هزار سبد معیشتی در سطح استان تهیه شده است، بیان کرد: این سبدها در آینده نزدیک بین مردم و آسیب دیدگان از بیماری کرونا توزیع خواهد شد.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا