خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

آغاز ترزیق واکسن به بیش از ۱۷ هزار سالمند بالای ۸۰ سال در زنجان

به گزارش خبرنگار مهر، پرویز قزلباش شامگاه یکشنبه در جلسه ستاد کرونا در محل استانداری زنجان، از روند افزایشی بیماری کرونا در استان زنجان خبر داد و گفت: بستری‌ها و مثبت‌های کرونا در استان همچنان روند صعودی دارد.

وی با بیان اینکه برخی از مردم کرونا را باور ندارند، اظهار کرد: مردم باید بر این امر اذعان داشته باشند که تنها راه قطع زنجیره کرونا رعایت بهداشت فردی و اجتماعی است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان به ثبت‌نام دریافت واکسن کوبایی و ایرانی از طریق فراخوان اشاره کرد و گفت: سه هزار و ۵۰۰ نفر در این آزمایش شرکت خواهند کرد و کار آزمایی بالینی واکسن کوبایی و ایرانی طبق برنامه‌ریزی انجام شده ۹ اردیبهشت ماه در زنجان آغاز می‌شود و داوطلبان این واکسن را دریافت می‌کنند.

قزلباش با بیان اینکه افرادی که یک بار گرفتار کرونا می‌شوند باز هم امکان ابتلا وجود دارد، تاکید کرد: ۱۱ تا ۱۵ درصد افراد دوباره دچار بیماری کرونا می‌شوند.

وی به برگزاری مراسم در شب‌های قدر اشاره کرد و ابراز داشت: نظارت بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در شب‌های قدر مورد تاکید ما است و نظارت‌ها در چند سطح از جمله از سوی مردم، اصناف و تیم‌های مشخص شده انجام خواهد شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان گفت: باید مردم در کاهش بیماری کرونا با دانشگاه علوم پزشکی استان همراهی و همکاری لازم را داشته باشند.

قزلباش با بیان اینکه ترزیق واکسن بیش از ۱۷ هزار و ۶۹۹ سالمند بالای ۸۰ سال در استان از هفته جاری آغاز می‌شود و تمهیدات لازم برای انجام این کار انجام شده است و همچنین واکسن کوبایی و ایرانی برای افراد ۱۸ تا ۸۰ سال و ۲۰ تا ۶۵ سال ترزیق خواهد شد.

وی با بیان اینکه ترددها و دورهمی ها در استان باید کاهش یابد، افزود: محدودیت‌های تردد وتعطیلی اصناف در استان تا پایان همچنان باید با قوت بیشتری انجام شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان به ورود کرونای هندی اشاره کرد و افزود: ورود انواع ویروس‌های جهش یافته وجود دارد و ویروس هندی با سرعت بیشتری می‌تواند از ویروس‌های انگلیسی و چینی وارد ایران شود و تنها راه برون رفت از تمام بیماری‌ها رعایت بهداشت فردی و اجتماعی است.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا