خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

۹۴درصد تخت های بیمارستانی در زنجان به بیماران کرونایی اختصاص دارد

به گزارش خبرنگار مهر، فتح الله حقیقی شامگاه یکشنبه در جلسه ستاد کرونا در محل استانداری زنجان، نسبت به عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان انتقاد کرد و گفت: مردم همچنان دورهمی ها را دارند و این اصلاً خوب نیست.

وی اظهار کرد: زدن ماسک در استان کاهش یافته و انگار که کرونا نیست و عده‌ای هم با نهایت پرویی می‌گویند مگر کرونا است و باید این افراد شناسایی شده و برخورد قضایی با آنها صورت گیرد.

استاندار زنجان گفت: افزایش میزان پی سی آر مثبت مبتلایان در استان نشان دهنده آلودگی بیش از حد بوده و پیک چهارم و شمار افراد دارای پی سی آر مثبت در تمامی مناطق استان به ویژه در شهرهای ماهنشان و خدابنده و سلطانیه افزایش یافته و این بسیار نگران کننده است.

حقیقی تاکید کرد: همه شهرهای استان در پیک چهارم به ویژه افراد مثبت شناسایی شده در وضعیت بد قرار دارند و مبتلایان سرپایی هم به اوج خود رسیده است.

وی بر لزوم بهره گیری از اماکن مورد نیاز برای انجام واکسیناسیون کرونایی در استان تاکید کرد و افزود: در این خصوص نباید یک ساعت تعلل کرد وباید دستگاه‌های مربوطه همکاری‌های لازم را داشته باشند.

استاندار زنجان ابراز داشت: از مجموع ۷۷۰ نفر بستری شده کرونایی استان ۳۵ نفر علت ابتلا را از خانواده اعلام کردند که این موضوع نشان مید هد افراد دارای پی سی آر مثبت باید بلافاصله به نقاهتگاه انتقال شوند.

حقیقی گفت: ۱۳ درصد موارد ابتلا در محل کار گزارش و آمار ابتلا در مسافرت‌ها از ۹ به ۸ درصد کاهش یافته است.

وی با بیان اینکه یکی از علل بروز پیک کنونی به علت همین مسافرت‌های نوروزی بوده است، افزود: اشغال تخت‌های بیمارستانی ۹۴ درصد است.

استاندار زنجان با بیان اینکه رانندگانی که خودروهای پلاک خود را مخدو ش می‌کنند باید با آنها برخورد شود، گفت: در این زمینه باید برای افراد متخلف تشکیل پرونده شده و به قوه قضایئه ارجاع داده شوند.

حقیقی به برگزاری مراسم شب‌های قدر در استان اشاره کرد و ابراز داشت: باید با رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی این مراسم برگزارش شود و هیئت‌های مذهبی به خوبی توجیه شوند.

وی افزود: با اصنافی که مغازه خود را نیمه باز می‌گذارند برخورد لازم با آنها صورت گیرد.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا