خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

بستری ۵۵ بیمار حاد تنفسی در بیمارستان های منطقه کاشان / فوت ۵ نفر

به گزارش خبرنگار مهر، سیدعلیرضا مروجی، پیش از ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به مراجعه ۱۶۱ هزار و ۱۰۷ نفر به مراکز بستری و سرپایی تشخیصی و درمانی در دو شهرستان کاشان و آران و بیدگل از ابتدای شیوع کرونا تاکنون اظهار داشت: ۱۰ هزار و ۱۹۵ بیمار حاد تنفسی نیز از بیمارستان‌های کاشان و آران و بیدگل مرخص شده‌اند.

وی با اشاره به بستری شدن ۵۵ بیمار جدید حاد تنفسی در بیمارستان‌های منطقه کاشان در ۲۴ ساعت گذشته ادامه داد: ۴۵ نفر از این بیماران در بیمارستان‌های شهر کاشان و ۱۰ بیمار نیز در بیمارستان‌های شهر آران و بیدگل بستری شده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان با بیان اینکه حداقل سن بستری شدگان در شبانه روز گذشته دو ماه و حداکثر سن آنها ۹۱ سال بوده است، ابراز داشت: ۴۶ نفر از این بیماران اهل شهرستان کاشان و هشت نفر اهل شهرستان آران و بیدگل و یک نفر نیز اهل بادرود بوده‌اند.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون ۳۲۷ بیمار حاد تنفسی در بیمارستان‌های منطقه کاشان بستری هستند، تصریح کرد: ۵۶۷ مورد از این تعداد در بیمارستان‌های کاشان و ۶۰ نفر نیز در بیمارستان‌های آران و بیدگل بستری هستند.

مروجی از بستری ۵۴ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های منطقه کاشان خبر داد و بیان داشت: ۵۲ نفر از این تعداد در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های کاشان و دو نفر نیز در بیمارستان‌های آران و بیدگل بستری هستند.

وی بیان کرد: متأسفانه طی ۲۴ ساعت پنج بیمار شامل سه مرد ۶۱، ۷۶ و ۸۰ و دو زن ۳۵ و ۶۵ ساله بر اثر ابتلاء به کرونا در منطقه کاشان جان خود را از دست داده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان با اشاره به ابتلای ۱۰۱ نفر به کرونا در منطقه کاشان در ۲۴ ساعت گذشته گفت: تعداد کل افراد مبتلا به این ویروس در منطقه کاشان با PCR مثبت از ابتدای شیوع تاکنون به ۲۰ هزار و ۸۴۵ مورد افزایش یافت.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا