خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

تکرار روزهای سیاه در استان سمنان/ جان باختگان کرونایی ۱۰۰۹ نفر شد

به گزارش خبرنگار مهر، آمارهای ارائه شده از سوی دانشگاه‌های علوم پزشکی سمنان و شاهرود نشان می‌دهد که در ۲۴ ساعت منتهی به روز چهارشنبه، پنج بیمار کرونایی در سطح استان سمنان جان خود را از دست داده‌اند در نتیجه تعداد بیماران فوتی کرونایی در استان از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون به عدد یک هزار و ۹ نفر رسید.

طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۴۸ مورد بیمار جدید کرونایی نیز در سطح استان سمنان شناسایی شده است همچنین تعداد بیماران بستری استان به عدد ۴۶۲ رسید که رکورد محسوب می‌شود، از ابتدای شیوع کووید ۱۹ تاکنون در سطح استان ۳۵ هزار و ۳۳۲ نفر به این بیماری مبتلا شدند که ۲۶ هزار و ۵۲۱ نفر از این بین به صورت سرپایی مداوا و یا جان خود را از دست دادند و ۹ هزار و ۲۲۴ نفر نیز بعد از بستری در بیمارستان بهبود و مرخص شده‌اند.

در ۲۴ ساعت منتهی به روز چهارشنبه همچنین ۴۲ بیمار کرونایی نیز در سطح استان سمنان با بهبودی از بیمارستان مرخص شده‌اند.

هم اکنون شهرستان‌های شاهرود، میامی و مهدی‌شهر در وضعیت نارنجی، دامغان، همچنین گرمسار و سمنان در وضعیت قرمز کرونایی و آرادان در وضعیت زرد قرار دارد حال آنکه روز به روز بر جان باختگان کرونایی افزوده می‌شود.

رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، الزامات بهداشتی، شستشوی دستان، دوری از تجمعات و مهمانی‌ها توصیه مهم مسئولان بهداشت و درمان به مردم است. محدودیت‌ها نیز طبق رنگ‌بندی از شنبه مجدداً احیا می‌شوند.

استان سمنان دارای دو دانشگاه علوم پزشکی در سمنان و شاهرود است که آمار کرونای استان در واقع مجموع داده‌های ارائه شده از سوی این دو دانشگاه محسوب می‌شود.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا