خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

جان باختن ۱۸۱۳ نفر در شیراز بر اثر ابتلا به کرونا

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر عبدالرسول همتی بعد از ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران با اعلام جان باختن ۲۳ هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز گذشته تاکنون، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تا کنون را سه هزار و ۹۷۱ نفر اعلام کرد.

وی تصریح کرد: از سه هزار و ۹۷۱ مورد فوتی استان بر اثر ابتلاء به کرونا ویروس از شروع تاکنون را هزار و ۸۱۳ مورد مربوط به شیراز، ۲۸۹ مورد مرودشت؛ ۲۱۳ مورد کازرون؛ ۱۰۶ مورد داراب ؛۹۴ مورد آباده؛ ۸۱ مورد ممسنی؛ ۶۳ مورد اقلید؛ ۵۶ مورد استهبان؛ ۵۲ مورد نی ریز؛ کوار و لامرد هر کدام ۵۱ مورد؛ ۵۰ مورد فیروزآباد؛ ۴۴ مورد سپیدان؛ ۳۶ مورد قیر وکارزین؛ ۳۵ مورد خرامه؛ ۳۴ مورد زرقان؛ ۳۱ مورد خرم بید؛ ۳۰ مورد کوه چنار؛ ۲۸ مورد رستم؛ زرین دشت و ارسنجان هر کدام ۲۷ مورد؛ ۲۴ مورد سروستان؛ پاسارگاد و بوانات هر کدام ۲۳ مورد؛ ۲۲ مورد بیضا؛ ۱۷ مورد مهر؛ ۱۰ مورد فراشبند؛ ۶ مورد بختگان؛ یک مورد سرچهان است و مابقی جان باختگان را نیز مربوط به دیگر دانشگاه‌ها و دانشکده‌های استان اعلام کرد.

معاون بهداشت دانشگاه شیراز اظهار کرد: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، ۸۲۴ هزار و ۷۲۵ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۲۳۷ هزار و ۸۱۱ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۹۳ هزار و ۴۷۸ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۱۳ هزار و ۲۹۱ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۲۵۱ هزار و ۱۰۲ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

او مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علائم که هم اکنون در بیمارستان‌های استان بستری هستند را نیز دو هزار و ۵۷۰ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد ،۳۴۱ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

دکتر همتی همچنین از بهبودی ۲۲۲ هزار و ۲۴۴ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند.

معاون بهداشت دانشگاه ضمن تاکید بر مشارکت مردمی در برابر کرونا ویروس افزود: لازم است برای مدیریت و کنترل مطلوب بیماری کووید ۱۹ و پیشگیری از ابتلاء به این ویروس منحوس، به رعایت پروتکل‌های بهداشتی پایبند بود.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا