خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

اصناف زنجانی همچنان حق فعالیت ندارند

به گزارش خبرنگار مهر، پرویز قزلباش بعد از ظهر چهارشنبه در نشست خبری با خبرنگاران، از کاهش رعایت بهداشت فردی و اجتماعی در انتقاد کرد و گفت: مردم کرونا را باور ندارند.

وی اظهار کرد: تست‌های سریع همچنان در مراکز ۱۶ گانه استان متناسب با شرایط بیماران انجام می‌‎شود و رنگ بندی و تغییر رنگ استان‌ها بر مبنای شاخص‌هایی از جمله میزان بستری نسبت به جمعیت اتفاق می‌افتاد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با بیان اینکه روند بستری و بیماران سرپایی در استان افزایش دارد، گفت: از شهروندان درخواست می‌شود بهداشت فردی و اجتماعی را تقویت کنند.

قزلباش به بازگشایی اصناف در شهر زنجان اشاره کرد و ابراز داشت: تا زمانی که استان قرمز است اصناف حق فعالیت ندارند.

وی به برگزاری مراسم شب‌های قدر اشاره کرد و افزود: برنامه شب‌های قدر بر اساس مصوبه ستاد ملی در فضای باز با تعداد محدود برگزار می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با بیان اینکه فاز سوم مطالعات بالینی واکسن ایرانی و کوبایی با حضور شخصیت‌ها از فردا در شهر زنجان آغاز و هزاران نفر از مردم زنجان واکسینه می‌شوند، افزود: ثبت نام برای این واکسن از امروز آغاز شده است.

قزلباش گفت: در حال حاضر شهرستان ایجرود در وضعیت زرد و طارم و ماهنشان در وضعیت نارنجی قرار دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان تصریح کرد: در موج چهارم این بیماری، بیماران به صورت درمان سرپایی و بستری موقت معالجه شدند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا