خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

شناسایی ٢۴۵ بیمار جدید کرونایی در کردستان/ ۴ بیمار جان باختند

فرزین رضاعی در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار کرد: در حال حاضر ۶٨٨ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند که سنندج با ۳۵۳ نفر بیشترین تعداد بستری شدگان را دارد.

وی اعلام کرد: هم اکنون ٨٣ نفر بیمار مبتلا به کرونا در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند و اگر روند بی توجهی شهروندان نسبت به این ویروس تداوم داشته باشد شاهد افزایش تعداد بستری شدگان و تلفات جانی خواهیم بود.

رضاعی از مرگ چهار بیمار در ٢۴ ساعت گذشته خبر داد و گفت: متأسفانه آمار فوت شدگان بر اثر بیماری کرونا در کردستان از ابتدا تاکنون به هزار و ۲۲۴ نفر رسیده است.

وی افزود: تاکنون ۴٨۵ نفر در سنندج، ٢٢٢ نفر در سقز، ٩٠ نفر در قروه، ٧٣ نفر در کامیاران، ٩۶ نفر در بانه، ٧٣ نفر در دیواندره، ۵۶ نفر در بیجار، ۱۰٧ نفر در مریوان، ۱٩ نفر در دهگلان و سه نفر در سروآباد بر اثر کرونا جان خود را از دست داده اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان خطاب به شهروندان اظهار کرد: همچنان روند فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، شست‌وشوی مرتب دست‌ها با آب و صابون، اجرای اصول بهداشتی و قرنطینگی را تا قطع زنجیره این ویروس مهلک رعایت کنید در غیر این صورت افزایش تعداد زیاد مبتلایان و مرگ بر اثر کرونا در استان را شاهد خواهیم بود.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا