خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

۲۷۴بیمار کرونایی در سمنان بستری هستند/ افزایش ۷ برابری بیماران

نوید دانایی در گفتگو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه هم اکنون ۲۷۴ بیمار کرونا ویروس قطعی در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی سمنان بستری هستند، ابراز داشت: در بازه زمانی ۴۰ روزه در بیمارستان‌های تابعه دانشگاه، تعداد بیماران کرونایی هفت برابر شده است.

وی با بیان اینکه تا روز گذشته ۵۶ مورد بستری جدید بیمار در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی سمنان ثبت شده است، تاکید کرد: متأسفانه همچنان شاهد فوت بیماران کرونایی در شهرهای تابعه دانشگاه هستیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان، با بیان اینکه در راستای ارائه خدمت سرپایی و عدم برخورد بیماران کرونایی با مراکز اورژانس در شهرهای تابعه دانشگاه سه مرکز سرپایی درمان کرونا نیز در سمنان، دامغان و گرمسار افتتاح و خدمت رسانی می‌کند، بیان کرد: کاهش میزان وقوع کرونا نیازمند همراهی مردم و همه ارگان‌ها است.

دانایی با تاکید بر ضرورت دوری از تجمعات، بیان کرد: آمار کرونا در سمنان متأسفانه افزایشی است و در نتیجه مردم و اصناف و اقشار مختلف باید با رعایت پروتکل‌ها این روند افزایشی را متوقف کنند از سوی دیگر از نهادها نظارت و بازرسی نیز می‌خواهیم تا بر حسن اجرای پروتکل‌های بهداشتی نظارت بیشتری داشته باشند.

به گزارش مهر، در استان سمنان طی ۱۴ ماه اخیر بیش از یک هزار نفر از بابت کرونا فوت کرده‌اند و شهرستان‌های شاهرود و میامی در وضعیت نارنجی، گرمسار، سمنان و دامغان در وضعیت قرمز و آرادان در وضعیت زرد کرونایی است.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا