خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

لزوم محدودیت های هوشمند در ایلام طی مدیریت عملیاتی کرونا

به گزارش خبرنگار مهر، محمد نوذری عصر پنجشنبه در نشست قرارگاه عملیاتی کرونای استان با بیان اینکه محدودیت‌ها بر اساس رنگ بندی‌های جدید اجرا می‌شود، اظهار کرد: با رعایت دستورالعمل‌ها، جلوگیری از تجمعات، زدن‌ماسک و فاصله گذاری اجتماعی توسط مردم می‌توان محدودیت‌های هوشمندی را به اجرا گذاشت به گونه‌ای که هم بتوان با فعالیت اصناف و گروه شغلی ۲ نبض بازار را به جریان انداخت هم سلامت مردم را در این شرایط تامین کرد.

وی از فرماندار، اعضا و دبیر قرارگاه و دستگاه‌های نظارتی خواست ضمن بازدید با تشکیل جلسه‌ای کارشناسی، شرایط، نحوه اجرای کار و راهکارها را بررسی و نتایج را به ستاد اعلام تا تصمیمات مطلوب ارائه شود.

استاندار ایلام گفت: اگرچه وضعیت کرونا در مرکز استان از قرمز به نارنجی تغییر کرده ولی همچنان اوضاع کرونا در استان خوب نیست.

وی افزود: نباید این تغییر وضعیت باعث عادی انگاری کرونا شود، بلکه باید با تلاش بیشتر و همراهی همگان زمینه برچیده شدن این ویروس منحوس از سطح جامعه فراهم آید.

بستری بیماران روند افزایشی دارد

نوذری با ابراز امیدواری مبنی بر اینکه واکسیناسیون عمومی زودتر شروع شود، گفت: باید تلاش کرد تا با اقدامات هدفمند روند افزایشی بیماری کرونا در استان کاهش یافته و شاهد بهبودی اوضاع و رسیدن به رنگ‌های زرد، آبی و سفید باشیم.

وی، راهکار مقابله موثر با روند افزایشی کرونا در استان را رعایت دستورالعمل‌ها، اجرای پروتکل‌ها و همکاری اقشار مختلف مردم دانست و بیان داشت: همراهی مردم در مدیریت امور در هر حوزه‌ای نتایج مثبتی را به بار اورده است، قطعاً اگر مردم در هفته‌های پیش رو همراهی کنند، روحیه امید جامعه را فرا می‌گیرد.

استاندار ایلام با بیان اینکه موضوعات و حرف‌های تکراری کرونا مردم را آزارمی دهد، ولی همچنان همه ما در مقابل حفظ سلامت و جان مردم وظیفه داریم و باید پاسخگو باشیم، ابراز داشت: کرونا یک موضوع جمعی است و می‌طلبد که با حضور همه دستگاه‌ها و با همراهی مردم بر آن غلبه کرد.

نوذری با بیان اینکه در شهرستان‌های آبدانان، دره شهر و ایوان بستری بیماران روند افزایش داشته و می‌طلبد که اقدامات پیشگیرانه جدی تری از سوی مسئولین شهرستان‌ها پیگیری شود، عنوان کرد: بستری بیماران تنها با تشخیص پزشکان متخصص و در صورت لزوم باید انجام شود.

وی در پایان خواستار اطلاع رسانی به منظور آگاهی بخشی به مردم از طریق رسانه‌های جمعی صدا و سیما، رسانه‌ها و فضای مجازی شد.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا