خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

۸بیمار کرونایی در استان سمنان جان باختند/ احیای محدودیت‌ها

به گزارش خبرنگار مهر، آمارهای ارائه شده از سوی دانشگاه‌های علوم پزشکی سمنان و شاهرود نشان می‌دهد که در ۲۴ ساعت منتهی به روز پنجشنبه، هشت بیمار کرونایی در سطح استان سمنان جان خود را از دست داده‌اند در نتیجه تعداد بیماران فوتی کرونایی در استان از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون به عدد یک هزار و ۱۹ نفر رسید.

گفتنی است در این ۱۳ ماه تا کنون در یک روز هشت نفر فوت نکرده بودند.

طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۳۴ مورد بیمار جدید کرونایی نیز در سطح استان سمنان شناسایی شده است همچنین تعداد بیماران بستری استان به عدد ۴۱۸ رسید که رکورد محسوب می‌شود، از ابتدای شیوع کووید ۱۹ تاکنون در سطح استان ۳۵ هزار و ۸۲۸ نفر به این بیماری مبتلا شدند که ۲۶ هزار و ۹۱۱ نفر از این بین به صورت سرپایی مداوا و یا جان خود را از دست دادند و ۹ هزار و ۳۶۵ نفر نیز بعد از بستری در بیمارستان بهبود و مرخص شده‌اند.

در ۲۴ ساعت منتهی به روز چهارشنبه همچنین ۷۱ بیمار کرونایی نیز در سطح استان سمنان با بهبودی از بیمارستان مرخص شده‌اند.

هم اکنون شهرستان‌های شاهرود، میامی و مهدی‌شهر در وضعیت نارنجی، دامغان، همچنین گرمسار و سمنان در وضعیت قرمز کرونایی و آرادان در وضعیت زرد قرار دارد حال آنکه روز به روز بر جان باختگان کرونایی افزوده می‌شود و مشخص نیست آیا این رنگ بندی‌ها به درستی اعمال شده یا خیر زیرا زمانی که کشته‌های کرونایی به مراتب کمتر از میزان کنونی بود، وضعیت شهرستان‌های شاهرود و میامی و دامغان قرمز بود.

رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، الزامات بهداشتی، شستشوی دستان، دوری از تجمعات و مهمانی‌ها توصیه مهم مسئولان بهداشت و درمان به مردم است. محدودیت‌ها نیز طبق رنگ‌بندی از شنبه مجدداً احیا می‌شوند.

استان سمنان دارای دو دانشگاه علوم پزشکی در سمنان و شاهرود است که آمار کرونای استان در واقع مجموع داده‌های ارائه شده از سوی این دو دانشگاه محسوب می‌شود.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا