خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

مراسم شب‌های قدر با رعایت دستورالعمل‌ها در کرمانشاه برگزار می‌شود

حجت الاسلام یوسف احمدی صبح امروز در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: بر اساس ابلاغ ستاد ملی کرونا برگزاری مراسمات شب‌های قدر در شهرهای زرد و آبی با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و در شهرهای قرمز و نارنجی علاوه بر تاکید بر رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی باید در فضای باز برگزار شود.

وی با استقبال از مورد توجه قرار گرفتن نظرات کارشناسان مذهبی در ستاد ملی کرونا و اهمیت دعا و توسل افزود: مقام معظم رهبری در آستانه شب‌های قدر سال گذشته فرمودند بنده تابع نظر ستاد کرونا هستم اما باید به عبادات و توسل به خصوص در ماه رمضان و شب‌های قدر توجه شود زیرا جز نیازهای اساسی و حتمی مردم است البته باید قواعد سختگیرانه‌ای وضع شود و باید بررسی این موضوع را کارشناسان آن حوزه سپرد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه تصریح کرد: مساجد، هیئت‌های مذهبی و مردم مؤمن با گذشت بیش از یک سال از شیوع ویروس کرونا و برگزاری مراسمات متعدد مذهبی از جمله ایام محرم و فاطمیه نشان داده‌اند که بیشتر از سایر افراد جامعه در رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی تلاش کرده‌اند.

احمدی بیان کرد: هیئت‌های مذهبی و مساجد با شیوع کرونا مسجد و هیئت را به پایگاهی برای مقابله با ویروس کرونا در کنار کادر درمان تبدیل کرده و جهاد گونه در راه ضد عفونی معابر و خیابان‌ها، تولید ماسک بهداشتی، حضور در بیمارستان‌ها و کمک به کادر درمان و حضور در غسالخانه‌های آرامستان‌ها گام برداشتند.

وی با بیان اینکه مساجد به پایگاه تهیه و توزیع کمک‌های مومنانه تبدیل شده است، خاطر نشان کرد: مساجد تنها محلی برای عبادت نبوده بلکه بر اساس سیره پیامبر اکرم (ص) پایگاه کارهای فرهنگی، سیاسی و اجتماعی هستند و هیئت امنا و معتمدین محلات و مساجد با شناسایی نیازمندان محله اقدام به تهیه بسته‌های معیشتی برای آنان کرده‌اند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه با اشاره به اهمیت شب‌های قدر گفت: خداوند می‌فرماید مقام شب قدر از هزار شب بالاتر است و تقدیر یک ساله افراد در این شب رقم خورده و درب‌های رحمت آسمان به روی انسان‌ها باز می‌شود و لذا باید با حضور قلب و توسل و تضرع از خداوند بخواهیم شَر این ویروس منحوس را از ایران و جهان کم کند و خداوند ندای خاضعانه قلب‌های مؤمنان توجه ویژه دارد.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا