خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

تزریق واکسن به ۶۰۰ نفر دانشجوی رشته پزشکی در استان زنجان

به گزارش خبرنگار مهر، پرویز قزلباش ظهر شنبه در نشست خبری با خبرنگاران که صورت لایو اینستاگرامی برگزار شد، گفت: با توجه به اجرای محدودیت‌های تردد و فعالیت اصناف بستری‌های کرونا در استان رو به کاهش است.

وی اظهار کرد: امیدواریم تا پایان هفته با تقویت محدودیت‌ها بستری‌ها و مبتلایان به کرونا به کمترین حد خود برسد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان گفت: تغییری در رنگ بندی شهرستانها در استان ایجاد نشده و تنها را کاهش این بیماری تقویت بهداشت فردی و اجتماعی در استان است و مردم به این باور برسند که کرونا تمام نشده است.

قزلباش تاکید کرد: وقتی کاری طول می‌کشد برای افراد خسته می‌شوند و از نظر اقتصادی و روانی فشار به افراد وارد می‌آید و در این میان فعالیت اصناف هچنان ممنوع است.

وی با بیان اینکه افزایش مسافرت‌ها در عید فطر یکی از نگرانی‌های جدی دانشگاه علوم پزشکی است، ابراز داشت: سیاست ستاد ملی کرونا سیاست‌های باز دارنده را اعلام خواهد کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان تصریح کرد: ۱۸ هزار نفر مشمول طرح واکسیناسیون بالای ۸۰ سال در استان زنجان هستند که تا دیروز پنج هزار نفر واکسینه شدند و تا آخر هفته بالای ۸۰ ساله‌ها تمام می‌شود.

قزلباش از واکسینه شدن ۶۰۰ دانشجوی رشته پزشکی در استان زنجان خبر داد و گفت: در پروتکل کشوری دانشجویانی که بخش بالینی حضور داشته و مراکز درمانی فعالیت می‌کنند واکسیناسیون می‌شوند و مابقی دانشجویان جزو پروتکل‌ها هنوز قرار نگرفتند.

وی به واکسیناسیون دانشجویان غیر بومی نیز اشاره کرد و گفت: در صورتی که این دانشجویان شامل پروتکل‌ها باشند واکسینه می‌شوند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان تصریح کرد: سه نوع واکسن روسی، چینی و آسترازنکا در استان زنجان بر اساس سهمیه تزریق می‌شود و بر اساس اعلام وزارت بهداشت برای تزریق به مراکز اعلام شده مراجعه می‌کنند.

قزلباش گفت: در حال حاضر ۱۰۰ نفر در آی سی یوهای استان بستری هستند و روزانه ۲۰ تا ۳۰ نفر نیز در انتظار استفاده از آسی سی یو هستند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا