خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

۲۴۱ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان های ایلام بستری هستند

به گزارش خبرنگار مهر، محمد کریمیان ظهر شنبه در شصت و هشتمین جلسه ستاد استانی مدیریت مبارزه با کرونا، از تلاش و اهتمام و مجموعه اعضای ستاد استانی مقابله با بیماری کرونا، دستگاه‌ها و ارگان‌های مختلف و مجموعه حوزه‌های بهداشت و درمان سطح استان تقدیر کرد و اظهار کرد: در دوران انجام فاز اول و واکسیناسیون گروه‌های دارای اولویت، خوشبختانه دستگاه‌ها و ارگان‌های مرتبط، فرمانداران و نیروی انتظامی، علوم پزشکی استان را در این راه یاری کرده‌اند که قابل تقدیر است.

وی گفت: در فاز دوم واکسیناسیون که افراد مسن بالای ۸۰ سال را شامل می‌شود، به دلیل اینکه ممکن است برای تزریق واکسن تجمع صورت گیرد و سلامت این قشر به خطر بیفتد، لذا واکسیناسیون به‌جای انجام در مراکز بهداشتی‌درمانی در محیط‌های بزرگی همچون سالن‌های ورزشی انجام می‌شود.

کریمیان تصریح کرد: با توجه به در پیش بودن مراسمات معنوی لیالی قدر و ایام سوگواری شهادت حضرت علی (ع)، افرادی که در این مراسمات حضور می‌یابند، پروتکل‌های بهداشتی را برای حفظ سلامت خود و سایر شرکت‌کنندگان به‌درستی رعایت کنند.

وی افزود: برخی از استان‌ها در حال گذر از پیک چهارم کرونا هستند و استان ایلام نیز به‌صورت آرام و کند درحال گذر از این پیک است، امیدواری با رعایت هرچه بیشتر پروتکل‌های بهداشتی توسط مردم استان پیک چهارم نیز زودتر گذر و شاهد کاهش محسوس آمار مبتلایان، بستری‌ها و متوفیان بیماری کرونا باشیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام عنوان کرد: از اهتمام و جدیت مسئولان و دست‌اندرکاران ستاد استانی و شهرستانی که در راستای مقابله با بیماری کرونا و همکاری با دانشگاه علوم پزشکی تقدیر و تشکر می‌کنم.

وی اضافه کرد: در چند روز اخیر روند ابتلا و بستری‌های بیماری کرونا در استان به صورت آرام روندی کاهشی داشته‌است که این روند سرعت گیرد و شاهد گذر هرچه زودتر استان از پیک چهارم کرونا باشیم.

کریمیان تصریح کرد: در حال حاضر تعداد ۲۴۱ بیمار مبتلا به کرونا در سطح بیمارستان‌های استان بستری هستند و مراحل درمان و مراقبت‌های مربوطه به آنان در حال طی شدن است.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا