خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

میانگین پی سی آر مثبت زنجان از ۶۲ درصد به ۶۹ درصد رسیده است

به گزارش خبرنگار مهر، پرویز قزلباش شامگاه شنبه در جلسه ستاد کرونا در محل استانداری زنجان، گفت: طی چند روز گذشته شاهد بستری‌های کرونا در استان هستیم که امیدواریم طی روزهای آینده تک رقمی شود.

وی با بیان اینکه استان زنجان بدترین پیک کرونایی را داشت، اظهار کرد: با این وجود میزان فوتی‌ها در استان نسبت به پیک پایین بود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با بیان اینکه طی سه هفته اخیر نوسان بیماری در استان وجود دارد و بی توجهی‌ها جهش دوباره ای را رقم می‌زند، ابراز داشت: میانگین پی سی آر مثبت استان از ۶۲ درصد به ۶۹ درصد رسیده است.

قزلباش با بیان اینکه ۸۰ درصد بیماران کرونایی دورهمی ها را علت ابتلای خود عنوان کردند، افزود: باید برای قطع کرونا دورهمی به صفر برسد.

وی تاکید کرد: مسافرت‌ها در تعطیلات عید فطر یکی از نگرانی‌های جدی دانشگاه علوم‌پزشکی است که باید تصمیمات جدی در این زمینه مورد توجه قرار گیرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با بیان اینکه یک‌سوم بیماران کرونایی در استان زنجان بدحال هستند، گفت: روزانه ۲۰ تا ۳۰ نفر در انتظار بستری در بخش‌های مراقبت‌های ویژه هستند.

قزلباش بر لزوم رعایت بهداشت فردی و اجتماعی در استان زنجان تاکید کرد و یاد آورشد: مردم به این باور برسند که کرونا تمام نشده و همچنان زدن ماسک خود ایمنی است و در راستای تقویت بهداشت فردی و اجتماعی باید رسانه‌ها و صدا و سیمای مرکز زنجان اطلاع رسانی و فرهنگ سازی لازم را داشته باشند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا