خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

زنجان در رعایت پروتکل های بهداشتی پیشرفت خوبی دارد

به گزارش خبرنگار مهر، فتح الله حقیقی شامگاه شنبه در جلسه ستاد کرونا در محل استانداری زنجان، بر لزوم تقویت پروتکل‌های بهداشتی در استان زنجان تاکید کرد و گفت: تنها راه قطع این بیماری رعایت بهداشت فردی و اجتماعی است و باید رسانه‌ها رعایت پروتکل‌های بهداشتی را فرهنگ سازی کنند.

وی با بیان اینکه شب‌های قدر از شبهای پر فیض است و باید از این شب‌ها به خوبی استفاده شود، اظهار کرد: رسانه‌ها باید طوری قلم فرسایی کنند که خانواده‌ها در منزل شب‌های قدر را به جا بیاورند.

استاندار زنجان گفت: برخی افراد به دلایلی تمایل دارند از این شبهای قدر به صورت حضوری در اماکن متبرکه استفاده کنند ولی درخواست می‌شود حتماً بهداشت فردی و اجتماعی را رعایت کنند.

حقیقی تاکید کرد: این مراسم پر فیض به صورت محدود در فضای باز در اماکن متبرکه و طبق پروتکل‌های بهداشتی اعلام شده از سوی مرکز بهداشت برگزار می‌شود و از عزاداران هم درخواست می‌شود حتماً در این مراسم پروتکل‌های بهداشتی را به خوبی رعایت کنند.

وی با بیان اینکه ۸۰ درصد بیماران کرونایی، تماس با افراد مبتلا، دورهمی‌های خانوادگی را دلیل مبتلا به کرونا اعلام می‌کنند، ابراز داشت: افراد PCR مثبت باید از منزل خارج شده و به نقاهتگاه‌ها بروند.

استاندار زنجان با بیان اینکه دورهمی‌ها در استان زنجان باید به حداقل برسد، افزود: نباید مجالس ترحیم برگزار شود و مردم به این باور برسند که کرونا تمام نشده و همچنان است.

حقیقی با بیان اینکه بازرسین باید پروتکل‌های بهداشتی را به جد دنبال کنند، افزود: همه ناظرین و بازرسان دقت کافی بر رعایت پروتکل‌های یادشده داشته باشند.

وی یاد آور شد: با همکاری خوب مردم استان یک قدم در رعایت پروتکل‌های بهداشتی رو به جلو هستیم و امیدواریم رعایت پروتکل‌های بهداشتی به بیش از ۹۰ درصد برسد.

استاندار زنجان با بیان اینکه کرونا بسیار وحشی تر شده است، گفت: رهگیری و بیمار یابی هوشمند در استان همچنان جریان است.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا