خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

روند ابتلا و بستری بیماران کرونایی در مازندران روبه کاهش است

به گزارش خبرنگار مهر، سید عباس موسوی عصر یکشنبه در حاشیه نشست هم اندیشی و بررسی طرح شهید سلیمانی در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه تشدید نظارت‌ها برای رعایت دستورالعمل‌ها و قرنطینه افراد دارای بیماری از مهمترین برنامه‌ها است، افزود: باید با قرنطینه افراد بیمار جلوی سرایت بیماری به دیگران گرفته شود.

وی اظهار داشت: در مرحله جدید طرح شهید سلیمانی مقرر شد برای گسترش واکسیناسیون با بسیج همکاری داشته باشیم و امیدواریم این مرحله نیز به خوبی پیش رود و بیماری مهار رود.

موسوی با بیان اینکه پایان ماه مبارک رمضان و یا انتخابات احتمال ایجاد تجمع‌هایی را ممکن می‌سازد، گفت: امیدواریم با همکاری بخش‌های مختلف، وضعیت را کنترل کنیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با تاکید بر رعایت دستورالعمل‌های مقابله با کرونا یادآور شد: در پیک چهارم کرونا شاهد روند کاهشی ابتلاء و بستری بیماران در استان هستیم.

وی درباره طرح واکسیناسیون در استان گفت: در فاز اول تزریق واکسن پرسنل بهداشت و درمان تقریباً تمام شده و مرحله اول فاز دوم و تزریق واکسن افراد بالای ۸۰ سال در دست انجام است.

موسوی با بیان اینکه مازندران دومین استان کشور از نظر سالمندی است، تصریح کرد: امیدواریم با تأمین واکسن‌های بیشتر، تزریق واکسن سالمندان را به پایان برسانیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران درباره اثرات طرح شهید سلیمانی در استان گفت: فعال شدن تیم‌ها ی بیماریابی، انجام تست‌ها، اعمال قرنطینه، حمایت از افراد نیازمند از جمله اثرات اجرای طرح شهید سلیمانی بوده است.

فرزاد جلالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل نیز نظارت بر قرنطینه و رسیدگی به بیماران نیازمند را از جمله اثرات و پیامدهای اجرای طرح شهید سلیمانی بیان کرد و گفت: امیدواریم در پوشش همگانی واکسیناسیون نیز به توفیقاتی دست یابیم.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا