خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

رنگ‌بندی کرونایی در استان سمنان اعلام شد/ شناسایی ۱۹۷ بیمار جدید

به گزارش خبرنگار مهر، آخرین رنگ بندی محدودیت‌های بیماری کرونا از سوی ستاد کرونا اعلام و طبق آن سمنان در وضعیت قرمز کرونایی باقی ماند اما شهرستان‌های شاهرود، دامغان و گرمسار همچنین مهدی‌شهر و سرخه در شرایط نارنجی و شهرستان‌های آرادان و میامی در شرایط زرد کرونایی قرار دارند.

یک ماهی می‌شد که هیچ شهرستان استان سمنان در حالت زرد قرار نداشت اما خوشبختانه با کاهش شیوع کرونا این اتفاق رخ داده است. همچنین دانشگاه‌های علوم پزشکی سمنان و شاهرود نیز آمار ابتلای به کرونا طی ۲۴ ساعت منتهی به ابتدای چهارشنبه را اعلام کردند که طی آن تنها یک بیمار کرونایی در استان فوت کرد تا مجموع کرونایی های فوت شده استان از ۱۳ ماه قبل تا کنون به عدد هزار و ۴۱ برسد.

در ۲۴ ساعت اخیر همچنین ۱۹۷ بیمار جدید کرونایی شناسایی و هم اکنون ۳۴۳ نفر نیز در بیمارستان‌ها بستری هستند همچنین ۶۲ بیمار کرونایی با بهبودی از بیمارستان مرخص شدند. در مجموع از ابتدای شیوع کرونا تا کنون ۳۶ هزار و ۷۵۰ بیمار کرونایی در استان سمنان شناسایی که ۹ هزار و ۷۰۷ نفر آنها بعد از بهبودی از بیمارستان مرخص و ۲۷ هزار و ۶۱۵ نفر به صورت سرپایی مراجعه و نیاز به بستری آنها نبوده است.

به نظر می‌رسد که شرایط در استان سمنان کمی به حالت متعادل بازگشته اما همچنان اجرای محدودیت‌ها، رعایت پروتکل‌ها، فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و دوری از تجمعات و… توصیه مسئولان به مردم در این ایام است.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا