خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

شناسایی۱۰بیمار کرونایی هیبرید هندی- کالیفرنیایی در آذربایجان غربی

علی احمد آقاپور در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه در استان آذربایجان غربی در مجموعه‌ای که توسط کارگران هندی اداره می‌شد حداقل ۱۰ مورد جدید پیدا شده است، افزود: در حال حاضر تست و آزمایشات لازم از کارگران این کارخانه انجام شده و بیماران شناسایی شده در قرنطینه قرار دارند.

وی با بیان اینکه هفته گذشته تست‌های لازم از کارگران این کارخانه انجام و از شناسایی مورد جدید خبر داده شده بود، اظهارکرد: نتیجه آزمایشات مشخص کرد این بیماران به نوع کرونای هیبرید هندی- کالیفرنیایی مبتلا هستند.

آقاپور با اشاره به اینکه کارکنان این کارخانه در مدت ۱۴ روز قرنطینه، مورد آزمایشات و تست‌های بالینی و pcr قرار می‌گیرند، گفت: به غیر از این کارگران مورد دیگری از کرونای هندی مشاهده نشده و تلاش می‌شود زمینه جلوگیری از شیوع این ویروس در استان گرفته شود.

وی با اشاره به بستری شدن ۲۴۴ بیمار جدید مبتلا به کرونا در آذربایجان غربی افزود: ۵۱۶ بیمار جدید مبتلا به کرونا در استان آذربایجان غربی در ۲۴ ساعت گذشته شناسایی شده است که از این تعداد ۲۴۴ نفر بستری شدند.

آقاپور اضافه کرد: هم اکنون از هزار و ۳۹۰ بیمار، ۲۴۵ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری و ۵۵ بیمار هم به دستگاه تنفس مصنوعی متصل هستند.

رئیس کارگروه اطلاع رسانی ستاد دانشگاهی مقابله با کرونا در آذربایجان غربی با بیان اینکه ارومیه با ۹۸، خوی با ۳۷ و میاندوآب با ۲۵ بیمار جدید بیشترین تعداد بستری را در استان داشتند، ادامه داد: با فوت ۱۳ بیمار مبتلای دیگر، مجموع قربانیان کرونا در آذربایجان غربی به ۴ هزار و ۲۷۳ نفر رسید.

از ابتدای شیوع ویروس کرونا ۱۵۶ هزار و ۸۵۴ تن به این بیماری مبتلا شده اند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا