خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

واکسن های کرونا علاجی برای درمان کرونا محسوب نمی شوند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، رسانه دولتی کره شمالی از مبارزه طولانی با ویروس کرونا در این کشور خبر داده و اعلام کرد واکسن‌های ساخته شده توسط شرکت‌های داروسازی مختلف ثابت کرده که به هیچ عنوان علاجی جهانی برای مبارزه با کرونا به حساب نمی‌آیند.

بر اساس این گزارش، با اینکه هیچ گونه آماری از وجود مبتلایان به کرونا در کره شمالی گزارش نشده اما مقامات کره شمالی معتقدند از آنجا که مردم این کشور پیش از بسته شدن مرزها با چین در اوایل سال گذشته میلادی، ارتباط نزدیکی با شهروندان چینی داشته‌اند، مشاهده کرونا در کره شمالی چندان بعید به نظر نمی‌رسد.

در همین راستا، روزنامه «رودونگ سینمون» که نشریه رسمی حزب کارگر کره شمالی به حساب می‌آید، با انتشار مطلبی نوشت که علیرغم پیشرفت‌های جهانی حاصل شده در ساخت و توسعه واکسن کرونا، به نظر می‌رسد وضعیت جهان از حیث ابتلا به این بیماری هر روز وخیم تر خواهد شد.

این نشریه نوشت: واکسن‌های جدید ویروس کرونا که زمانی به صورت رقابتی توسط کشورهای مختلف معرفی شده بود، یک بارقه امید برای بشریت تلقی می‌شد که می‌تواند این بیماری ترسناک را خاتمه دهد. اما اوضاع جاری در بسیاری از کشورها به وضوح ثابت کرده که که واکسن‌ها هرگز یک داروی جهانی محسوب نمی‌شوند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا