خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

رعایت بهداشت فردی و اجتماعی در شرایط قرمز و نارنجی الزامی است

به گزارش خبرنگار مهر، فتح الله حقیقی ظهر پنچشنبه در جلسه ستاد کرونا در محل استانداری زنجان، گفت: طی روزهای گذشته رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان کاهش یافته و این اصلاً خوب نیست.

وی اظهار کرد: کادر درمان طی ۱۶ ماه گذشته با جان و دل برای بیماران کرونایی خدمات درمانی ارائه دادند و در این میان مردم باید از دورهمی ها خود داری کنند چرا که کادر درمان هم فرسوده شدند.

استاندار زنجان گفت: شیب بیماری کرونا در استان زنجان تند است و در کمیته رصد نارضایتی اجتماعی دنبال می‌شود تا افرادی که ماسک استفاده نمی‌کنند با آنها برخورد لازم صورت گیرد.

حقیقی تاکید کرد: با افرادی که بهداشت فردی و اجتماعی را رعایت نمی‌کنند برخورد جدی صورت گیرد چرا که با سلامتی مردم ما شوخی نداریم.

وی افزود: تاکنون در استان زنجان ۲۲ هزار و ۴۴ دوز واکسن کرونا دریافت شده که ۱۸ هزار و ۴۴۹ دوز واکسن کرونا به کادر بهداشت و درمان، سالمندان و جانبازان بالای ۵۰ درصد و بیماران خاص تزریق شده است.

استاندار زنجان تصریح کرد: مرحله اول واکسیناسیون به ترتیب سن در استان آغاز شده و ۹۰۰۰ دوز واکسن مشترک ایران و کوبا در کارآزمایی بالینی به سه هزار داوطلب زنجانی آغاز شده و به خوبی انجام می‌شود و شرایط استان زنجان از لحاظ میزان تزریق واکسن کرونا از سایر استان‌ها بهتر است.

حقیقی با بیان اینکه ۳۰ مرکز واکسیناسیون همگانی در استان زنجان در حال راه‌اندازی است که ۶ مرکز هم به زودی فعال می‌شود، گفت: زنجان در زمینه واکسن موقعیت خوبی نسبت به کشور دارد.

وی گفت: معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان در صدا و سیما حضور داشته و به سوالات مردم پاسخ بدهد.

استاندار زنجان یاد آورشد: در کرونا مشکل اساسی داریم و هنوز رفع نشده است و اینکه رعایت بهداشت فردی و اجتماعی در تمام شرایط قرمز و نارنجی الزامی است و قانون با متخلفین برخورد کند.

حقیقی گفت: خطر کرونا همچنان است و همه باید به خوبی و با دقت رعایت کنند و تنها راه برون رقت از این بیماری رعایت بهداشت فردی و اجتماعی است.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا