خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

مشاغل گروه ۲ با رعایت شیوه‌نامه‌ها فعالیتشان را آغاز کنند

به گزارش خبرنگار مهر، عزیزالله شهبازی در حاشیه جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا که روز شنبه به ریاست دکتر روحانی رئیس جمهور محترم و با حضور استانداران سراسر کشور به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، با بیان اینکه کمیته‌های مربوطه گزارش‌های لازم را ارئه دادند، افزود: با توجه به مدیریتی که در البرز با همراهی ویژه مردم و اصناف صورت گرفت این بار نیز مورد تقدیر ستاد ملی قرار گرفتیم.

وی با قدردانی از همراهی مردم و بویژه صنوف، ادامه داد: شیب بستری‌ها و فوتی‌های البرز در موج چهارم شیوع کرونا با سرعت بالاتری نسبت به تهران در حال نزول است.

شهبازی گفت: با توجه به مصوبه ستاد ملی، سفر در تعطیلات عید فطر حتی به استان‌های دارای شرایط زرد نیز ممنوع است و هر گونه ورود و خروجی با پلاک‌های غیر بومی ممانعت و جریمه می‌شود.

وی افزود: فرمانداران، فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد مقابله با کرونا و تمامی نیروهای نظامی و انتظامی در البرز باید در خصوص اعمال محدودیت ترددها در تعطیلات پیش رو به جد حضور داشته باشند.

استاندار البرز گفت: اصناف البرز، درخواستی مبنی بر بازگشایی مشاغل گروه ۲ با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی را داشتند و این امر طی مکاتبه و تماس تلفنی با ستاد ملی طرح شد و موافقت جهت اعمال این درخواست صورت گرفت.

وی افزود: البرز جزو اولین استان‌هایی بود که این درخواست را مطرح و پیگیری کرد.

شهبازی گفت: گروه‌های آسیب پذیر مشمول گروه یک، در حال واکسیناسیون هستند و امیدوارم با توجه به اقدامات صورت گرفته تا پیش از پاییز امسال واکسیناسیون به پایان برسد.

وی افزود: اصناف البرز همراهی بسیار خوبی با مصوبات ستاد ملی و استانی با کرونا داشتند و در خصوص بازگشایی مشاغل گروه ۲، ایجاد فرصت جهت پرداخت عوارض شهرداری و تمدید خودکار پروانه کسب تا ۳ ماه درخواست‌هایی مطرح کرده بودند که مورد موافقت قرار گرفت.

استاندار البرز گفت: همچنین کسبه‌ای که در حوزه ساخت و ساز فعالیت دارند بر اساس ماده ۵۹ برای پروانه ساخت، تخفیف ویژه ای خواهند داشت.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا