خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

قربانیان کرونا در کهگیلویه و بویراحمد به ۶۲۴نفر رسید

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر پرویز یزدان‌پناه افزود: هم اکنون ۳۹۶ بیمار در بیمارستان‌های استان بستری می‌باشند که ۱۷۵ نفر مبتلای قطعی و ۲۴ نفر از این بیماران در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان هستند.

وی ادامه داد: از مجموع مبتلایان به کووید ۱۹ در کهگیلویه و بویراحمد ۴۲۰۹۷ نفر بهبود یافته گزارش شده است.

وی اذعان داشت: از ۴۹۰ نمونه دریافت شده از آزمایشگاه سلولی و مولکولی یاسوج که شامل تست‌های PCR حدود ۴۹ درصد موارد مثبت بودند که بیشترین موارد مثبت در شهرستان‌های کهگیلویه، گچساران، بویراحمد و باشت و از ۱۹۲ تست رپید تست ۲۰ درصد مثبت و بیشترین آمار در شهرستان‌های کهگیلویه، گچساران و بهمئی بودند.

دکتر یزدانپناه با اشاره شروع روند نزولی بیماری و عبور از قله موج در استان، تصریح کرد: بزرگ‌ترین سهم در انتقال بیماری را تجمعات و دورهمی های کوچک خانوادگی داشته است بنابراین مردم باید همراهی لازم را داشته باشند تا این روند نزولی ادامه یافته و شاهد کاهش مرگ و میر در استان باشیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج افزود: از مردم شریف استان تقاضا می‌کنیم دورهمی، تجمعات و مراسمات خود را به حداقل رسانده، استفاده حداکثری از ماسک، رعایت فاصله گذاری فیزیکی و عدم حضور در مکان‌های شلوغ و پرمخاطره و رعایت سایر پروتکل‌های بهداشتی را بنمایند و همچنین افراد واجد شرایط در واکسیناسیون کرونا مشارکت داشته باشتد تا شاهد کنترل این بیماری در استان باشیم. همچنین گونه‌های جهش یافته کرونا (هندی، برزیلی و آفریقایی) در استان‌های خوزستان، بوشهر و هرمزگان مشاهده شده است که مردم استان از سفر به این استان‌ها و پذیرش مسافر از استان‌های فوق پرهیز نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا