خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

۳ بیمار کرونایی در استان سمنان جان باختند/ شناسایی ۱۰۶ مورد جدید

به گزارش خبرنگار مهر، آمارهای ارائه شده از سوی دانشگاه‌های علوم پزشکی سمنان و شاهرود نشان می‌دهد که در ۲۴ ساعت اخیر (منتهی به ابتدای شنبه) سه بیمار کرونایی در سطح استان سمنان جان خود را از دست داده در نتیجه تعداد بیماران فوتی کرونایی در استان از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون به عدد یک هزار و ۶۹ نفر رسید.

طی ۲۴ ساعت منتهی به شنبه همچنین ۱۰۶ مورد بیمار جدید کرونایی نیز در سطح استان سمنان شناسایی شده است همچنین آمارها نشان می‌دهد تعداد بیماران بستری استان به عدد ۲۳۰ رسید.

از ابتدای شیوع کووید ۱۹ تاکنون در سطح استان ۳۷ هزار و ۸۹۱ نفر به این بیماری مبتلا شدند که ۲۸ هزار و ۴۴۸ نفر از این بین به صورت سرپایی مداوا و یا جان خود را از دست دادند و ۱۰ هزار و ۴۱ نفر نیز بعد از بستری در بیمارستان بهبود و مرخص شده‌اند.

در ۲۴ ساعت منتهی به روز شنبه همچنین ۲۷ بیمار کرونایی نیز در سطح استان سمنان با بهبودی از بیمارستان مرخص شده‌اند.

هم اکنون شهرستان‌های میامی، سرخه و آرادان در رنگ بندی زرد و شهرستان‌های سمنان، شاهرود، دامغان، گرمسار، مهدی‌شهر در وضعیت نارنجی کرونایی قرار دارند.

رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، الزامات بهداشتی، شستشوی دستان، دوری از تجمعات و مهمانی‌ها توصیه مهم مسئولان بهداشت و درمان استان سمنان به مردم است.

استان سمنان دارای دو دانشگاه علوم پزشکی در سمنان و شاهرود است که آمار کرونای استان در واقع مجموع داده‌های ارائه شده از سوی این دو دانشگاه محسوب می‌شود.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا