خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

راه‌اندازی ۲ سالن تجمیعی برای واکسیناسیون عمومی کرونا در اردبیل

شهرام حبیب‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: ما از ظرفیت سالن‌های ورزشی به ویژه مجموعه سپاه، تعاون، کار و رفاه اجتماعی و حتی سالن‌های مدارس برای واکسیناسیون عمومی و فراگیر استفاده خواهیم کرد.

وی با رد شایعه فروش واکسن کرونا در بازار آزاد در سطح استان اردبیل تصریح کرد: به هیچ وجه چنین شایعاتی صحت ندارد و ما به محض ورود واکسن به استان، با اولویت نسبت به تزریق آن برای گروه‌های سنی مختلف اقدام می‌کنیم که در دور جدید گروه سنی ۷۰ تا ۸۰ سال در برنامه‌ریزی واکسیناسیون قرار دارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: با تولید واکسن ایرانی قرار است از اول تابستان تزریق واکسن ایرانی در استان اردبیل آغاز شود که امیدواریم در طول تابستان در کنار گروه‌های پرخطر، گروه‌های سنی ۵۰ به پایین نیز از این واکسن در جهت ارتقا سلامت و پیشگیری از شیوع بیماری کرونا استفاده کنند.

حبیب‌زاده با ابراز نگرانی از عادی‌انگاری کرونا در روزهای اخیر افزود: در بازدیدی که از مناطق مختلف شهر داشتیم متأسفانه تعداد زیادی از شهروندان زدن ماسک را فراموش کرده و بسیاری از ازدحام در خیابان‌ها و مراکز خرید بدون رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام می‌شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه آثار هرگونه عادی‌انگاری و سهل‌انگاری در این حوزه دو تا سه هفته بعد مشخص می‌شود، نباید اجازه دهیم تا موج جدیدی از شیوع کرونا شکل بگیرد چرا که کنترل آن در تابستان سخت خواهد بود.

حبیب‌زاده به شروع امتحانات دانش‌آموزان پایه نهم و دوازدهم اشاره کرد و ادامه داد: هر چند همکاران ما با حضور در محل آزمون سعی می‌کنند موارد بهداشتی را یادآور شوند اما در زمان ورود و خروج دانش‌آموزان با ازدحام روبه‌رو هستیم که انتظار می‌رود مدیران مدارس به شرایط پرخطر ازدحام دانش‌آموزان در ورود به محل آزمون نظارت کرده و از این حرکت جلوگیری کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل به برگزاری نشست‌ها و تبلیغات انتخاباتی نیز در فضای بسته بدون رعایت پروتکل‌های بهداشتی اشاره کرد و گفت: گزارش‌های رسیده حکایت از شروع زودهنگام تبلیغات آن هم در فضای بسته بدون زدن ماسک دارد که این خود تهدید بزرگی به حساب می‌آید که امیدواریم در این فضاها بیشترین مراقبت از سلامت تک تک افراد انجام شود.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا