خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

آمار بیماران سرپایی مثبت و فوتی‌های کرونا در زنجان کاهش دارد

پرویز قزلباش در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه ترزیق واکسن کرونا در استان زنجان برای گروه‌های سنی بالا ۸۰ سال و ۷۵ سال به خوبی انجام می‌شود، گفت: ترزیق واکسن برای افراد بالای ۶۵ سال هم به صورت غیر رسمی آغاز شده است.

وی اظهار کرد: استقبال گروه‌های هدف از تزریق واکسیناسیون خوب بوده است و با توجه به افزایش مراکز تجمیعی افراد می‌توانند نسبت به این امر مهم اقدام کنند تا زودتر واکسینه و ایمن شوند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با بیان اینکه مرکز خودرویی و غیر خودرویی پردیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان واقع در گاوازنگ از ساعت ۸:۳۰ صبح تا ۱۸ عصر فعال است، گفت: با ترزیق واکسن کرونا فوتی‌های کرونا در استان رو به کاهش است.

قزلباش با بیان اینکه باید شهروندان پروتکل‌های های بهداشتی را با قوت بیشتری رعایت کنند، تاکید کرد: طی روزهای گذشته زدن ماسک در استان کاهش یافته و این اصلاً خوب نیست.

وی با بیان اینکه در حال حاضر چهار مرکز تجمیعی شهر زنجان به صورت حضوری و خودرویی واکسیناسیون گروههای هدف را انجام می‌دهند، ابراز داشت: با وجود فعالیت این تعداد مراکز روند واکسیناسیون بهتر شده و به خوبی جلو می‌رود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با بیان اینکه از اردیبهشت ماه روند بستری‌های کرونا در استان زنجان کاهش خوبی داشته است، تصریح کرد: روند بیماران سرپایی مثبت و فوتی‌های کرونا هم در استان روند نزولی به خود گرفته و باید این تعداد به کمترین حد خود برسد.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا